Bank of America Merrill Lynch: Kimse itiraf etmese de bir döviz savaşının içindeyiz

Amerika Merkez Bankası Merrill Lynch'in G-10 FX stratejisinin küresel başkanı Thanos Vamvakidis'e göre, merkez bankaları artık döviz piyasalarında durgunluğa Neden olan Saklı bir döviz savaşına gömülüyor.

Fed, İngiltere Merkez Bankası (BoE) ve Avrupa Merkez Bankası (ECB) gibi merkez bankalarının tümü, daha Çok güvercin beyanı getirerek para politikalarının gevşetilmesi konusundaki spekülasyonlarla beslendi.

Trump, Çin’in ABD’de ticarette daha rekabetçi olması için para birimlerini daha ucuz hale getirmek için tasarlanan Politika oranlarını düşürmedeki başarısızlığından Devamlı olarak şikayet etti ve Fed’i Nema oranlarını düşürememesiyle eleştirdi.

Vamvakidis, çoğu merkez bürosu

CNBC'ye verdiği röportajda Vamvakidis, “Borçlanma maliyetini etkileyemediklerini çünkü Nema oranlarının tarihsel alt seviyelerde olduğunu, bu nedenle parasal koşulları gevşetmenin tek yolunun para birimlerini zayıflatmak olduğunu söyledi. 65 Vamvakidis, Bütün merkez bankalarının aynı şekilde Devinim etmesi durumunda para birimlerinin yerinden edilmeyeceğini ve bu durumda Çok kısıtlı olan para politikası mühimmatının ulaşılmayacağını ispatlayacağını belirterek, dengeli bir şekilde uygulanması gerektiğini vurguladı. Netice.

Biz bir döviz savaşındayız. 19

Vamvakidis, teoride, hükümetlerin para birimlerinin aşırı değerlendiğinde müdahale edebileceğini, ancak aynı anda çalışan herkesten kimsenin yararlanamayacağını söylüyor.

Vamvakidis, Trump'ın doğrudan para birimini hedefleyen ifadeleriyle aynı fikirde olmadığını söylese de, Kuvvetli dolar politikasının kaldırılması gerektiğini söyledi.

yok Hiçbir Anlam ifade etmiyor, başka bir ülkede yok, 90'lı yılların ortalarında tanıtıldı, sembolikti ve ABD bunu destekleyecek hiçbir şey yapmadı. 19

Kuvvetli dolar politikasının ABD ekonomisinin Kuvvetli olduğu iddiasıyla oluşturulduğunu belirterek doların Kuvvetli olması gerektiğini belirtti. Vamvakidis, “Bu, aynı zamanda Kuvvetli bir büyüme politikasıyla değiştirilebilir. 19

Zenpara – Para, Finans, Ekonomi ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1642 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*