Bakanlık Güncelledi! Korona Atlatanlar 3 Ay Temaslı Sayılmayacak

Sağlık Bakanlığı, "Temas takibi, salgın yönetimi, evde hasta izleme ve filme alma" kılavuzunu güncelledi. Damlacık enfeksiyonuna karşı koruyucu Önlem almadan yakın temasta bulunan kişiler, Nihayet temaslarından sonra 14 gün boyunca özellikle ateş ve solunum semptomları açısından telefonla sorgulanmalı, gerekirse Ev ziyaretleri yapılmalıdır. ”

Milliyet gazetesinden Aykut Yılmaz'ın haberine göre rehber, temas takibinin il-ilçe Sağlık müdürlükleri tarafından yapıldığını ve şu ifadelerin yer aldığını hatırlattı:

Temas değerlendirmesini yaparken, Kovid-19 vakasının PCR testi yapılmadan 48 saat Evvel temaslıları veya semptom başlangıcı değerlendirilir. garanti Kovid-19 tanısı almış kişilerde enfeksiyon tablosunun düzelmesini takip eden 3 ay içerisinde ortaya çıkan Covid-19 vakası ile temas riskli temas olarak görülmez ve temas takibi yapılmaz. Bu kişilerin 3 ay sonra ortaya çıkan Covid-19 vakasıyla temasları değerlendirilerek Kişi listelerine Dahil ediliyor. Bilinen immün baskılayıcı hastalık tablosuna sahip olan veya immünsüpresif ilaç kullanan kişiler bu kapsamda değerlendirilmemekte ve süresine bakılmaksızın Bütün Covid-19 vakaları ile temasları dikkate alınmaktadır.

Sağlık Bakanlığı'nın 23 Kasım'da açıkladığı verilere göre koronavirüsten 153 Kişi daha öldü, 6713 yeni hasta kaydedildi.

Download WordPress Themes Free
Download Nulled WordPress Themes
Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
udemy course download free