Bakan Varank’tan Volskwagen açıklaması: Kendisi kaybeder

Mühim Ekonomi haberleri konusunda Bakan Varank’tan Volskwagen açıklaması: Kendisi kaybeder başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Endüstri ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye’de yatırım yapmaktan vazgeçen Alman Volskwagen firması ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Bakan Varank, “Bu işte biz değil, Volkswagen kaybeder. Biz kendi otomobil projemize güveniyoruz” ifadelerini kullandı.

Alman otomobil devi Volkswagen, Manisa’da kurmayı planladığı otomobil fabrikası projesinden vazgeçtiğini açıklamıştı. Volkswagen’e Türkiye cephesinden tepki gösterildi. Yaşanan gelişmeler, Endüstri ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’a da soruldu. 

Ekonomi Muhabirleri Derneği Başkanı Turgay Türker ile beraberindeki yönetim kurulu üyelerini kabul ettiği görüşmelerde açıklamalarda bulunan Bakan Mustafa Varank, “Bu işte de biz değil, Volkswagen kaybeder. Çünkü yatırımcısını ekonomik değil, siyasi kararlarla aldattığını kendileri itiraf etmiş oldu. Biz kendi otomobil projemize güveniyoruz. Bizim yatırımcıya kapımız açık. Türkiye, önümüzdeki dönemde dünyanın üretimde parlayan yıldızı olacak. Türkiye’ye yatırım yapan galip Ati” diye konuştu.

“HALKA AÇIK İSE YATIRIMCIYI KANDIRIYORSUNUZ”

Varank, global markaların siyasi karar vermemesi gerektiğine dikkati çekerek, “Eğer bu şirket halka açıksa siz aslında yatırımcınızı kandırıyorsunuz, karlı olana değil, size yapılan siyasi baskılara göre karar veriyorsunuz demektir. Bunu da kendilerinin basına beyan etmiş olmaları üzücü ve altı çizilmesi gereken bir husus. İlk toplantıda kendilerine şu cümleyi kurduğumu hatırlıyorum, ‘Bakın, biz Türkiye olarak Mühim bir ekonomiyiz, global yatırımcıyı Çok önemsiyoruz Lakin bu işi yapacaksak lütfen ekonomik karar verin, siyasi karar vermeyin. Siyasi karar verecekseniz bu işe başlayıp enerjimizi harcamayalım.’ O gün bize söyledikleri, ‘Asla siyasi karar vermeyeceğiz’ idi” ifadelerini kullandı.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Borsa ve Pay senetleri Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1642 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*