Bakan Varank duyurdu: Sanayileşme İcra Komitesi kuruluyor…

Mühim Ekonomi haberleri konusunda Bakan Varank duyurdu: Sanayileşme İcra Komitesi kuruluyor… başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Bakan Mustafa Varank yaptığı Nihayet dakika açıklamasında Sanayileşme İcra Komitesinin kurulacağını açıkladı.

Bakan Varank yaptığı Nihayet dakika açıklamasında; “Nihayet dönemin en kritik yapısal reformu hayata geçti, Cumhurbaşkanı’mızın başkanlığında Sanayileşme İcra Komitesini kuruyoruz. Endüstri ve teknoloji politikalarının bugünü ve geleceği, devletimizin en üst makamı tarafından sahipleniliyor. Sanayileşme İcra Komitesi ile Var kabiliyetlerimizi daha üst basamaklara taşıyacak küresel rekabetin vazgeçilmez bir oyuncusu olacağız.” dedi.

Resmi gazetenin bugünkü sayısında yayımlanan konuya ilişkin Cumhurbaşkanlığı kararnamesine göre, komite; Cumhurbaşkanı’nın görevlendireceği Cumhurbaşkanı Yardımcısı, Endüstri ve Teknoloji Bakanı, Hazine ve Maliye Bakanı, Ticaret Bakanı ile Strateji ve Bütçe Başkanından oluşacak.

Sanayileşme İcra Komitesi, kalkınma planları ve programlarda yer alan Politika ve hedefler doğrultusunda, yerli üretimin ve teknolojik kabiliyetlerin, Halk alımları Dahil farklı yollarla geliştirilmesini sağlamak, üreticilerin yatırım üretim ve finansman süreçlerini kolaylaştırmak ve rekabetçiliklerini arttırmak amacıyla kararlar alacak. 

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Borsa ve Pay senetleri Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 2451 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*