Bakan Selçuk açıkladı! Eski sisteme dönülüyor

Bugünün Mühim haberleri konusunda Bakan Selçuk açıkladı! Eski sisteme dönülüyor başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Derslik tekrarının yeniden getirileceğini açıkladı.

Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okullarda Derslik tekrarı şartı olmadığı için öğrencilerin performanslarının düştüğünü aktardı.

Bakan Selçuk, “Derslik geçme noktasında öğrenme süreçlerini gerçek anlamda bir ön Koşul haline getireceğiz. Derslik tekrarı şartı olmadığı için öğrencilerimizin hedefe yönelik algısı dolayısıyla da performansı düştü. Başarıyı yükseltmek için Öğrenci gerekiyorsa ikmale kalacak ve imkanlarına göre dersini okulda veya uzaktan eğitimle alacak. Yazın ikmal çalışmaları yapılabilecek” dedi.

Bakan Selçuk ayrıca Esas derslerin de aşamalandırılacağını belirtti.

Mesele matematik dersi 1, 2 ve 3 olarak bölünecek. Matematik 1’i geçemeyen matematik 2’yi alamayacak.

Bir gazeteye konuşan Bakan Selçuk, “Derslik geçme noktasında öğrenme süreçlerini gerçek anlamda bir ön Koşul haline getireceğiz. Derslik tekrarı şartı olmadığı için öğrencilerimizin hedefe yönelik algısı dolayısıyla da performansı düştü. Başarıyı yükseltmek için Öğrenci gerekiyorsa ikmale kalacak ve imkanlarına göre dersini okulda veya uzaktan eğitimle alacak. Yazın ikmal çalışmaları yapılabilecek” dedi.

Bakan Selçuk Esas derslerin de aşamalandırılacağını belirterek, “Mesele matematik dersi 1, 2 ve 3 olarak bölünecek. Matematik 1’i geçemeyen matematik 2’yi alamayacak.Türkçe eğitiminin kalitesinin yükseltilmesi için yeterliliği ölçen bir eğitim alt yapısı kuracak.” diye konuştu.

Bakan Selçuk, tasarım aşamasında olan yeni karne çalışması hakkında da bilgi veren Selçuk, “Yeni karnelerde Esas derslerde notun yanında başarı ve eksikliklerin nedenleri de belirtilecek.” açıklamasında bulundu.

Bakan Selçuk açıkladı! Eski sisteme dönülüyor / Zenpara Haberler Kategorisi altında yayınlanmıştır.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Para ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 850 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*