Bakan Murat Kurum’a eşlik eden 4 AKP’li isim korona virüse yakalandı

Bugünün Mühim haberleri konusunda Bakan Murat Kurum’a eşlik eden 4 AKP’li isim korona virüse yakalandı başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a Samsun’da eşlik eden Bafra Belediye Başkanı AKP’li Hamit Kılıç’ın COVID-19 test sonucunun pozitif çıkmasının ardından AKP İl Başkanı Ersan Aksu ve 2 ilçe belediye başkanının da testi pozitif çıktı.

Sözcü’den İsmail Akduman’ın haberine Samsun’a açılış ve Esas atma törenlerine katılmak ve bir Sıra ziyaretlerde bulunmak amacıyla gelen Bakan Murat Kurum’un programına katılacak olan protokol üyeleri, belediye başkanları ile parti temsilcilerine Cuma günü test yapıldı. Ancak yapılan testlerin sonuçları belli olmadan Bakan Kurum bu sabah erken saatte kentte geldi.

Bakan Murat Kurum’u Vali Zülkif Dağlı, AKP Genel Reis Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir başta olmak üzere Başka protokol ve belediye başkanları Çarşamba Havaalanı’nda karşılayarak daha sonraki programlara katıldı.

PROGRAMIN ORTASINDA TEST SONUCU GELDİ

Bakan Murat Kurum’u havaalanında karşılayanlar arasında bulunan Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, program gereği AKP Samsun İl Başkanlığı, Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı, valilik ziyareti ile kentsel dönüşüm projelerinin Esas atma törenlerine katıldı.

Öğleden sonra yapılan Kentsel Dönüşüm Esas Atma töreni sırasında Reis Kılıç’a test sonucunun pozitif olduğu bilgisi geldi. Kılıç, tören alanından ayrıldı.

Bakan Murat Kurum’un programına katılan ve COVID-19 testi pozitif çıktığı sonradan bildirilen Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç ile temas halinde olan Başka belediye başkanları ve protokol üyeleri ise yaşananlar karşısında büyük şok yaşadı.

SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

Bakan Kurum’un programından ayrılarak eve giden Reis Hamit Kılıç, sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı:

* Covid-19 testim pozitif çıkmıştır. Hamdolsun Genel durumum gayet iyi ve şu an evde karantinada bulunmaktayım.

* Hepinizden dua bekler, Bütün hastalarımıza Tanrı’tan acil şifalar dilerim.

PROGRAMA KATILAN 3 AKP’LİNİN DAHA TESTİ POZİTİF

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç’ın corona olduğunu açıklamasının ardından Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’u sabah saatlerinde havaalanında karşılayan ve ardından bütün programlarına eşlik eden AKP Samsun İl Başkanı Ersan Aksu’nun da testi pozitif çıktı.

İl binasını ziyaret eden Bakan Kurum ile görüşme yapan Aksu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Dikkat etmeme Karşın kervana biz de katıldık. Covid-19 test sonucum pozitif çıktı. Genel durumum şu an için iyi. Tedavime evimde devam ediyorum. Dualarınızı bekler, Bütün hastalarımıza acil şifalar dilerim” diyerek duyurdu.

Programa katılan Havza ilçesinin AKP’li Belediye Başkanı Selahattin Özdemir de corona virüsüne yakalandığını sosyal medyadan duyurdu.

Evde karantinada olduğunu belirten Özdemir, “Kıymetli Hemşehrilerim, söz konusu gün yaptırdığım Covid-19 test sonucum pozitif çıkmıştır. Hamdolsun Genel durumum gayet iyi ve şu an için evde karantinada bulunmaktayım. Hepinizden dua bekler, Bütün hastalarımıza Tanrı’tan acil şifalar dilerim” diye yazdı.

Kısa süre sonra Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma da sosyal medya hesabından testinin pozitif olduğunu belirterek “söz konusu gün yapılan Covid-19 test sonucum pozitif çıkmıştır. Hamdolsun, şu an iyi durumdayım ve tedavim doktorlarımızın tavsiyesi doğrultusunda evde devam etmektedir. Herkesten hayır dualarını eksik etmemesini istirham ediyor, Bütün hastalarımıza Tanrı’tan acil şifalar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Para ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1642 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*