Bağışıklık sistemine zirve yaptırıyor. Bir kaşığı bile Bütün dertlere derman

Bugünün Mühim haberleri konusunda Bağışıklık sistemine zirve yaptırıyor. Bir kaşığı bile Bütün dertlere derman başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Kökeni Asya’ya dayanan ve Irak Doğu’da yaklaşık 5 bin yıldır tedavi amaçlı kullanılan “ginseng” bitkisi, Kuvvetli antioksidan özelliği ile bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Özellikle pandemi döneminde talebin arttığı ginsengin, en Basit kullanımı da macun şeklinde balla karıştırılıp tüketmek.

DHA’nın haberine göre, özellikle Çin ve Japonya gibi Irak Doğu ülkelerinde 5 bin yıldır tedavi amaçlı olarak kullanıldığı bilinen ginseng, Kuvvetli antioksidan özelliği sayesinde bağışıklık sistemi için büyük önem taşıyor. Aynı zamanda hastalıklara karşı vücuda destek oluyor. Ginseng, vücutta dengeleyici bir Etki yaratarak kişiyi sinir ve stresten de koruyor. Kuvvetli antioksidan özelliği sayesinde grip, nezle gibi Sade hastalıkların dışında kanser gibi Ağırbaşlı rahatsızlıklara yakalanma riskini azaltıyor. Ginsengin vücuda faydası kadar fiyatı da dikkat çekiyor. Toz halinde kilosu bin 800, kök halinde ise 2 bin TL’den satılan ginseng, altınla yarışıyor.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİYOR

Sivas Medicana Hastanesi Diyetisyeni Verme Ünal, ginsengin faydaları hakkında bilgi verdi.

Ginsengin Irak Doğu ülkelerinde alternatif tıpta kullanıldığını söyleyen Ünal, “Normalde ginseng tedavi anlamına geliyor. Yıllardır bağışıklığı güçlendirici ve kolesterol düşürücü etkisinden dolayı takviyelerde ve bitkisel çaylarda sıkla kullanılıyor. Ayrıca stresin düşürülmesi ve hafızanın güçlendirilmesinde oldukça etkili olan bir takviyedir. Ancak dikkat edilmesi gereken noktalar var. Meme kanseri, yumurtalık kanseri, diyabet ve uykusuzluk problemi çeken hastalara bunu kesinlikle önermiyoruz. Ginseng içerdiği maddeler sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirmesi ve ayrıca soğuk algınlıklarından korunmada da etkisi olan bir bitkidir” dedi. 

EN Basit YOLU BALLA KARIŞTIRIP TÜKETMEK

Aktar Orhun Özfidancı ise salgın döneminde ginsenge talebin arttığını belirterek, “Pandemi sürecinde bağışıklık sistemi ile alakalı olan ürünlerin kullanılmasıyla ve duyulmasıyla ginseng köküne olan talep arttı. Ginseng kök halinde kilosu 2 bin TL, tozu da bin 800 TL civarında seyrediyor. Ginseng bağışıklık sistemini, Gövde direncine, unutkanlığa ve kan basıncının artmasına Yarar vericidir. Müşterinin talepleri oluyor Lakin pahalı olmasından dolayı müşteriler 100 gram değil de 10 gram şeklinde alabiliyor. Ginsengin en Basit kullanımı da macun şeklinde balla karıştırılıp tüketmektir. Kapsül şeklinde olanı da Var, bunların fiyat aralığı da 35-40 TL civarında” diye konuştu. 

ginseng.jpg
ginseng2.jpg

Kanser hastaları nasıl beslenmeli?Kanser hastaları nasıl beslenmeli?

Bebeklerde en sık görülen hastalıklarBebeklerde en sık görülen hastalıklar

GOP Avrasya Hastanesinin Pandemi sürecindeki çalışmalarıGOP Avrasya Hastanesinin Pandemi sürecindeki çalışmaları

Esrarengiz hikayelerle dolu Zeugma müzesiEsrarengiz hikayelerle dolu Zeugma müzesi

Berat Albayrak Cumhurbaşkanı adaylığına mı hazırlanıyor? Orhan Uğuroğlu açıklıyorBerat Albayrak Cumhurbaşkanı adaylığına mı hazırlanıyor? Orhan Uğuroğlu açıklıyor

Tarihe not düşsün Ergenekon davasında yaşananları bir bir anlattıTarihe not düşsün Ergenekon davasında yaşananları bir bir anlattı

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Para ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1455 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*