Ayçiçek yağında da gümrük vergisi neredeyse kalktı

Mühim Ekonomi haberleri konusunda Ayçiçek yağında da gümrük vergisi neredeyse kalktı başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Ayçiçek tohumu yağının gümrük vergisi, Kosova’dan yapılan ithalat Dış olmak üzere yüzde 30’dan yüzde 3’e indirildi

Olmamış ayçiçeği yağının gümrük vergisinde düzenlemeye gidildi.

Dışalım Rejimi Kararına Ek Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, Kovid-19 salgınının halen devam etmesi ve dünya piyasalarında yaşanan gelişmeler kapsamında Esas gıdalarda arz güvenliği ve fiyat istikrarının sağlanması amacıyla Olmamış ayçiçeği yağında uygulanan gümrük vergileri yeniden düzenlendi.

Düzenlemeyle, Olmamış ayçiçeği yağında gümrük vergisinin hasat öncesi 30 Haziran 2021’e kadar yüzde 3 gümrük vergisi ile 6 euro 100 kilogram/net toplu Ev fonu, 1 Temmuz 2021’den itibaren ise yüzde 3 gümrük vergisi ile 28 euro 100 kilogram/net toplu Ev fonu olarak uygulanması kararlaştırıldı.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Borsa ve Pay senetleri Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1656 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*