Avrupa’da rekor büyüme haberi – Zenpara.com

Bugünün Mühim haberleri konusunda Avrupa’da rekor büyüme haberi – Zenpara.com başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Avrupa İstatistik Ofisi (Eurostat) verilerine göre, Euro Bölgesi ekonomisi yılın üçüncü çeyreğinde, yüzde 9,4 olan beklentiyi aşarak, yüzde 12,7 büyüdü. Avrupa Birliği ekonomisi ise aynı dönemde yüzde 12,1 büyüdü. Her iki ekonomik büyüme verisi de Nihayet 25 yılın en büyük ekonomik büyümesi olarak kayıtlara geçti.

Başka yandan Euro Bölgesi ve Avrupa Birliği ekonomileri üçüncü çeyrekte, bir önceki yılın aynı çeyreğine göre sırasıyla yüzde 3,9 ve yüzde 4,3 daraldı.

En büyük ekonomik büyüme yüzde 18,2 ile Fransa’da görülürken, en zayıf büyüme yüzde 3,7 ile Litvanya’dan geldi.

Eurostat’ın açıkladığı bir Başka veri olan Euro Bölgesi tüketici fiyatları ise ekim ayında yıllık yüzde 0,3 azaldı. Enerji fiyatları aylık yüzde 0,2 azalışla, yüzde negatif 8,2 düzeyinden negatif yüzde 8,4 düzeyine geriledi. Başka yandan Besin, tütün ve alkol fiyatları aylık yüzde 0,2 artışla yüzde 2 düzeyine yükseldi.

Euro Bölgesi ülkeleri arasında en düşük enflasyon yüzde negatif 2 ile Yunanistan’da görüldü.

Başka yandan Euro Bölgesi’nin eylül ayı işsizlik oranı aylık yüzde 0,2 ve yıllık yüzde 0,8 artışla yüzde 8,3 düzeyine yükseldi. Avrupa Birliği işsizlik oranı ise aylık yüzde 0,1 ve yıllık yüzde 0,9 artışla yüze 7,5 düzeyine yükseldi.

Avrupa ekonomisi yerinde sayıyor

Alman ekonomisi yüzde 8.2 büyüdü

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Borsa ve Pay senetleri Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 2513 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*