Avrupa’da enflasyon yüzde 0.3 düştü haberi

Bugünün Mühim haberleri konusunda Avrupa’da enflasyon yüzde 0.3 düştü haberi başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Eurostat verilerine göre Euro Bölgesi’nin tüketici fiyatları eylül ayında yüzde 0,3 düştü.

Endeksteki düşüşe en büyük katkı yüzde 0,81 düşüşle enerji fiyatlarından gelirken, enerji dışı Endüstri mallarında da düşüş görüldü. Başka yandan Besin alkol ve tütün ürünlerinde fiyatları yükseldi.

Aza ülkeler arasında en düşük enflasyon düzeyleri negatif yüzde 2,3 ile Yunanistan ve yüzde 1,9 ile Cenup Kıbrıs’ta görüldü. En yüksek enflsyon değerleri ise yüzde 3,8 ile Polonta ve yüzde 3,4 ile Macaristan’da görüldü.

Ticaret fazlası ağustosta 14,7 milyar euroya geriledi

Euro Bölgesinin ticaret fazlası, temmuz ayına göre 13,2 milyar euro azalarak, 14,7 milyar euroya gerileyerek, 15,1 milyar euro olan beklentinin altında kaldı. Başka yandan ticaret fazlası geçen yılın aynı ayına göre 300 milyon Euro arttı.

Euro Bölgesi’nin ihracatı ağustos ayında yıllık yüzde 12,2 düşüşle 156,3 milyar euroya gerilerken, ithalatı yıllık yüzde 13,5 düşüşle 141,6 milyar euroya geriledi. Euro Bölgesi’nin kendi aralarında yaptığı ticaret de yıllık yüzde 4,6 düşüşle 129,2 milyar euroya geriledi.


Zenpara Para ve Finans konusunda en büyük yardımcınız.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Borsa ve Pay senetleri Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 888 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*