Avrupa Birliği’nden Türkiye’ye “Doğu Akdenizde Sondaj” Yaptırımı Geldi

AB dışişleri bakanları tarafından alınan karar Ön bilgilere göre, Kapsamlı Hava Taşımacılığı Anlaşması, AB'den ithal edilen aksama süresi kaynakları ile AB ve Türkiye arasındaki müzakerelerin askıya alınmasını kapsamaktadır.

Görüşmeden Evvel Avusturya Dışişleri Bakanı Alexander Schallenberg 'in ilk bilgisini karalamadan AB’nin Kıbrıs’taki karasuları, keşif faaliyetleri nedeniyle yaptırım niyeti empoze etmek ve bir Sıra Önlem anlatmak suretiyle sızdı bugüne kadar.

Schallenberg, "söz konusu gün Türkiye'de bir Sıra önleme karşı daha az fon ve kredi sağlanacak ve Avrupa Yatırım Bankası aracılığıyla daha az fon sağlanacak ve havacılık anlaşmasıyla ilgili müzakereler durdurulacak. Başka yaptırımlar da olabilir" dedi.

Almanya’nın Avrupa İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Michael Rother "" Türkiye’nin provokasyonu hepimiz için kabul edilemez. Kıbrıs'ın yanındayız. Bütün seçenekleri açık tutmamızı sağlayan uygun bir dengeleme taktiği bulduk; yaptırımlar. AB buna uygun bir zamanda başvurmalıdır. Türkiye, tehlike tanımıyor. Sondaj haklarıyla ilgili Bütün bu konuların nihayetinde BM nezaretinde açıklığa kavuşturulması gerektiği mesajını bir kez daha iletmemiz önemlidir. Amacımız Bütün Kıbrıs'ın barışçıl birleşmesidir. 19

Birkaç gün Evvel Reuters ajansı yaptırım kararının taslak metnini ele geçirdiğini açıkladı.

Reuters’e göre, AB ortak bir metne ulaştı. Türkiye'de Doğu Akdeniz’de vermiş olduğu bir karar "yasadışı" Doğal gaz ve önümüzdeki Sene petrol sondajı nedeniyle verilen fonlar dondurulacak ve Kapsamlı Hava Taşımacılığı Anlaşması askıya alınmıştı.

taslağında, "AB Türkiye’nin devam etmekte ve artıyor; yasadışı sondaj faaliyetleri nedeniyle Kapsamlı Hava Taşımacılığı Anlaşması ile ilgili müzakereleri ve üst düzey müzakereleri askıya almaya karar verdi. Avrupa Konseyi, Komisyon 2020 Türkiye’nin katılım öncesi yardımları için, azaltma teklifini onaylıyor ve Türkiye’deki Avrupa Yatırım Bankası, özellikle devlet destekli, borç verme faaliyetlerini gözden geçirmeye Çağrı ediyor. "ifadeleri yer alıyordu. [19659002] Türkiye'nin sondaj çalışmalarına devam ederse, kısıtlayıcı önlemlerin de alındığı söyleniyor.

Avronews’in Türkiye’ye terörle mücadelede işbirliğine ve NATO’ya yönelik işbirliğine yaptığı işbirliğine göre, AB’nin terörle mücadelesinde işbirliğine katılan NATO’nun Bu yasadışı faaliyetlerle ilişkili. " dedi.

Diplomat, bazı üyelerin Türkiye’den ülkeye geçişinden dolayı enerji hatlarını Çok dikkatli bir şekilde harekete geçirdiklerini belirterek “Bu nedenle geniş ekonomik kitap beklemeyin” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün sızdıran yaptırımlarla ilgili sorunlar hakkında "" AB ne diyor? Yaptırımlar uygulayacak. Ne yaparsan yap, yaptırım. Özür dilerim. “O dedi.

İLGİLİ HABERLER   AB AB,“ Türkiye Cezası ”söz konusu gün yapılan toplantı

Zenpara – Para, Finans, Ekonomi ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 888 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*