Aşk yaşadığı kaynı ile eşini öldürdü. Cinayeti eşinin mezarı başında böyle itiraf etti

Bugünün Mühim haberleri konusunda Aşk yaşadığı kaynı ile eşini öldürdü. Cinayeti eşinin mezarı başında böyle itiraf etti başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Hasan Akman erkek kardeşi Ecevit Akman tarafından silahla başından vurularak öldürüldü. Tutuklanan cinayet zanlısı Ecevit Akman’ın ifadesinde, cinayeti kendisiyle ilişkisi olduğunu iddia ettiği yengesi A . Akman ile planladıklarını söyledi. A. Akman’ın da  defnedildikten bir gün sonra kocasının mezarı başında, eşinin ölümüne Neden olduğunu itiraf ettiği görüntüler ortaya çıktı.

Görüntülerin öldürülen Hasan Akman’ın yeğeni tarafından gizlice cep telefonu kamerasına kaydedildi. Görüntüler üzerine savcılıkta ifadesi alınan A. Akman, vicdan azabı çektiğini belirterek, “Her ne kadar başta kocamı ortadan kaldırmak için Ecevit ile plan yapsak da Olay günü öldürmemesini söyledim” dedi. Denetimli serbestlik hükümleri uygulanarak serbest bırakılan A. Akman, polis merkezine imza atmaya gitmedi ve ortadan kayboldu. Öldürülen Hasan Akman’ın ablası ve ağabeyi, gelinlerinin de cezalandırılmasını istedi.

KARDEŞİ TUTUKLANDI

Olay, Ümraniye Cemil Meriç Mahallesi’nde 20 Haziran’da meydana geldi. Hasan Akman, kardeşi Ecevit Akman tarafından silahla başından vurularak öldürüldü. Olayın ardından gözaltına alınan Ecevit Akman, mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

“İLİŞKİMİZİ YENGEM GİZLİCE VİDEOYA ÇEKMİŞ”

Cezaevine görüşe giden ailesine cinayeti anlatan Ecevit Akman’ın, alkollü iken, yengesiyle ilişkiye girdiğini, onun da bunu gizlice videoya çekerek, ağabeyine izletmekle tehdit ettiğini ileri sürerek, “Ben de ağabeyimi öldürdüm” dedi.  

Evvel PLAN KURDUK ANCAK SONRA VAZGEÇTİM

Cinayet itiraf görüntülerinin ardından cumhuriyet savcısına da ifade veren A. Akman, “Çok pişmanım. Ecevit ile olan ilişkimizi de ailesine anlattım. Yaklaşık 2 yıldır Ecevit ile ilişki yaşıyorduk. Eşim cezaevinden çıkıp eve döndüğünde Ecevit ile olan ilişkimden pişmanlık duydum. Bunu Ecevit’e anlatınca, Hasan’ı öldüreceğini söyledi. Ben ona yapmamasını söyledim. Sonra Ecevit, Hasan’ı öldürdü. Her ne kadar Ecevit ile ilişkimizden dolayı, kocam Hasan’ı ortadan kaldırmak için Ecevit ile plan yapsak da daha sonra ben vazgeçtim. O kendisi öldürdü. Ben ‘yapma’ dememe Karşın” dedi. 

ONUN SÖZÜ ÜZERİNE 10 YIL Evvel KOCASI YANLIŞ KİŞİYİ ÖLDÜRMÜŞ

Cinayetle ilgili Demirören Haber Ajansı (DHA)’na konuşan Hasan Akman’ın ablası ve ağabeyi Bütün detayları anlattı. Ağabeyi Mehmet Akman, “Benim kardeşim, 2008 yılında bir çocuğu olan bir bayanla tanıştı. O tanıştıktan sonra evimize kan girdi. Çocuğuyla birlikte kabul edip evlendi. Çocuğu da üzerine aldı. Daha sonra da kendi çocukları oldu. Bir gün gelin, ‘bankaya gidiyorum’ diye çıktı ve bir gece eve gelmedi. Kendisinin kaçırıldığını ve tecavüze uğradığını öne sürdü. 2010 yılında Hakan Aydın adlı Kişi kapılarına gidiyor. O sırada gelin, kardeşim Hasan’a ‘İşte bu tecavüz eden Kişi’ dedi. Kardeşim de Hakan Aydın’ı bıçaklayarak öldürdü. O cinayetle ilgili ben de kardeşim Hasan ile cezaevine girdim. Sonrasında bu öldürülen Hakan’ın alakası olmadığı ortaya çıktı. Yani gelinimizin yalanı nedeniyle boşa bir insan öldürüldü” dedi.

“ÇOCUK DA ALDIRMIŞLAR”

Mehmet Akman, “Geçtiğimiz mayıs ayında koronavirüs nedeniyle kardeşim cezaevinden çıktı. Ancak bu süreçte gelinimiz A., Başka kardeşim Ecevit ile birlikte olmuş. Onu da sonrasında öğrendik. Hatta Ecevit ile Birlikte olduğunda bunu cep telefonuyla videoya da çekmiş. Sonrasında Hasan cezaevinden çıkınca kardeşim Ecevit’i Devamlı olarak o görüntüleri kocasına izletmekle tehdit etmiş. Hatta birlikteliklerinden çocuk da aldırmışlar. Hepsini Hasan öldürüldükten sonra öğrendik. Bir gün mezara ziyarete gideceğini söyledi. Yeğenim de gizlice takip ediyor. Sonra onu cep telefonuyla kayıt altına alıyor. Gelinimiz A., vicdan azabı çekiyor ve kocası Hasan’ın mezarı başında cinayeti itiraf etmiş. O görüntüleri izledikten sonra tek bir tokat bile atmadan savcılığa götürdüm. Orada da itiraf etti. Mahkemeye sevk edildi. Denetimli serbestlikle serbest kaldı. Ancak imza atmaya gitmiyor. Şu an Kayıp” diye konuştu.

“BU KADIN BİZİM GELİNİMİZ OLDUĞUNDAN BERİ EVİMİZDE KAN AKIYOR”

Abla Züfiye Akman ise, “Kardeşim büyük bir tuzağa düşürüldü. Başka kardeşim de alkollüyken koynuna girerek ilişkiye girip onun da görüntüsünü çekerek tehditle birlikte olmaya devam ediyor. O da tuzağa düşürüldü. ‘Hasan Akman’ı vuracaksın’ diyerek de baskı yapmıştır. Kardeşim Ecevit cezaevi ziyaretinde bize anlattı. Bu kadın bizim gelinimiz olduğundan beri evimizde kan akıyor. Çocuklarımıza da Zarar vermiştir. Çocuklarla birlikte bir keresinde kaçtığında, çocukları bağlamış. Gözlerinde yanıcı madde izleri çıkmış. Hatta cinsel istismarda bulunmuşlar. Bu çocukların velayeti de halen bu annede. A. Akman’ın dışarıda olması büyük bir tehlike. Kardeşim Ecevit silahla vurmaktan vazgeçtiği sırada gelinimiz “vur” diye bağırınca ateş ediyor. Bu da bir görgü tanığı akrabamızın ifadesiyle kanıtlandı. Bizi bu kadın öldürdü. Biz, şu an yaşamıyoruz. Ölen kardeşim masum biridir. Hayatının baharını cezaevinde geçirmiş kardeşimin öldürülmesini kabullenemiyorum. Gelinimiz A. Akman’ın tutuklanmasını istiyorum” dedi.

umraniyede-kocasini-oldurtmekten-aranan-kadin-cinayeti-mezar-basinda-itiraf-etti-9550-dhaphoto1.jpg
umraniyede-kocasini-oldurtmekten-aranan-kadin-cinayeti-mezar-basinda-itiraf-etti-9550-dhaphoto2.jpg
umraniyede-kocasini-oldurtmekten-aranan-kadin-cinayeti-mezar-basinda-itiraf-etti-9550-dhaphoto3.jpg
umraniyede-kocasini-oldurtmekten-aranan-kadin-cinayeti-mezar-basinda-itiraf-etti-9550-dhaphoto4.jpg
umraniyede-kocasini-oldurtmekten-aranan-kadin-cinayeti-mezar-basinda-itiraf-etti-9550-dhaphoto5.jpg

DHA

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Para ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 2451 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*