Artvin’de kar kalınlığı 30 santimetreye ulaştı haberi

Bugünün Mühim haberleri konusunda Artvin’de kar kalınlığı 30 santimetreye ulaştı haberi başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Doğu Karadeniz’in yüksek kesimlerde kar yağışı etkili oluyor. Artvin’in Borçka ilçesinde de dün akşam saatlerinde kar yağışı başladı. Etkili olan yağış nedeniyle bin 860 rakımlı Macahel Küçük Yayla Geçidi’nde kar kalınlığı 30 santimetreye ulaştı. Sürücüler, karlı yolda ilerlemekte zorluk çekerken, bazı vatandaşlar ise karın keyfini çıkardı.

Macahel Havzası Kayalar Köyü sakinlerinden Orhan Yavuz, “Sezonun ilk karı yağdı bu Sene. Geçmiş yıllarda buradaki kar kalınlığı 3-4 metreyi bulurdu. Ekim ayında kar yağardı ve nisan ayına kadar karlar erimezdi. Burası aynı zamanda Türkiye’nin ilk ve tek biyosfer rezerv alanı, o nedenle Bitki ve hayvan çeşitliliğe de Çok Çok. Herkesi buraya bekliyoruz” dedi.

Macahel Düzenli Köyü sakinlerinden Osman Lider de kar yağışının bu Sene geç başladığını belirterek, “Aslında eylül ayının ortasında kar yağışı olurdu. Bu Sene kar geç yağdı. Kar yağınca 6 ay kalır ve ulaşım Çok Güç olur. Karla mücadele ediyoruz. Karayolları, buradaki kar temizleme çalışmasını özelleştirdi ve bu işi biz aldık, 6 ay boyunca kar temizleme çalışması yapıyoruz. Bölge insanı olduğumuz için de her türlü hava koşulunda nasıl Devinim etmemiz gerektiğini Çok iyi biliyoruz. Kar yağışı söz konusu gün ve yarın devam edecek. Yağış böyle devam ederse 2 metreyi bulur” diye konuştu.

Ankara’da mevsimin ilk karı yağdı

 

Rize ve Artvin için sağanak uyarısı

 


Zenpara Para ve Finans konusunda en büyük yardımcınız.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Borsa ve Pay senetleri Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1683 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*