Art Dönüşüm Tesisi Kurmak İş Fikri – Zenpara / İş Fikirleri

Yeni Kuşak kazançlı iş fikirleri ve fırsatlarının sunulduğu Zenpara İş Fikirleri kategorisinde bugünkü yazının konusu : Art Dönüşüm Tesisi Kurmak İş Fikri – Zenpara

Art Dönüşüm İşi Yapmak

Kendi işini kurmak isteyen kişilerin bir alternatifi de Art dönüşüm tesisi kurmaktır. Art dönüşüm tesisleri ile hem çevreyi korumanız hem de para kazanmanız oldukça mümkündür. Art dönüşüm işi en Genel tabiriyle; bazı atıkların yeniden üretim sürecine Dahil edilebilmesi için belirli işlemlerden geçirilmesidir. Art dönüşüm tesisi kurarken sadece herkesin bildiği kâğıt ve cam atıkları gibi atıklarla değil teknolojik aletlerin atıklarını toplayarak da gelir elde edebilirsiniz. Art dönüşüm tesisleri, dönüşüm aşamasına hizmet ederler. Yani atıkların toplanması başka bir iş ve Art dönüştürülmesi başka bir iştir. Art dönüşüm tesisleri atıkların Art dönüştürülmesi için çalışır. Art dönüşüm yapılabilecek pek Çok madde bulunmaktadır.

Art Dönüşüm Yapılabilecek Maddeler Nelerdir?

Art dönüşüm tesisi kurmanın pek Çok avantajlı yönü vardır. Art dönüşüm yapabileceğiniz pek Çok seçeneğinizin bulunması bu avantajlardan biridir. Seçenekleriniz arasından size en uygun geleni seçmeniz tesisinizi kurmanıza Muavin olacaktır.

 • Kâğıt Art Dönüşümü

Kâğıt Art dönüşümü en Çok kullanılan Art dönüşüm türlerindendir. Herkesin evinde kâğıt bulunur ve herkes kâğıtları kullanır. Kâğıt Art dönüşümü sayesinde daha Çok ağacın kesilmesinin önüne geçebilmeniz mümkündür. Atık kağıtların toplanmasının ardından yapısına göre ayrılması gerekir ve Art dönüşüm tesislerinde Tekrar üretim sürecine hazır hale getirilmesi gerekir.

 • Plastik Art Dönüşümü

Plastik Art dönüşümü çevreyi koruyabilmek adına oldukça önemlidir. Günümüzde insanlar çevrelerine karşı daha duyarlı olmaya çalışmaktadır. Bu nedenle doğaya Zarar vermemek için plastik kullanımlarını azaltmakta veya plastik atıklarını Art dönüşüme atmaktadırlar. Bu nedenle plastik Art dönüşüm tesisi kurmak oldukça kârlı bir iş fikri olacaktır. Art dönüştürülmüş plastik atıklarla üreticilere yeniden satış yapılması kolaydır. Hemen hemen her alanda plastik kullanılmaktadır.

 • Elektronik Art dönüşümü

Art dönüşüm tesisi kurma fikirleri arasında en Çok geleceğe hitap eden maddelerden biri elektronik Art dönüşümüdür. Gelişen dünya koşullarıyla herkesin gündelik hayatı elektronik eşyaların kullanılması üzerine kuruludur. Elektronik atıkların Art dönüştürülüp Tekrar üretim sürecine katılması oldukça kârlı bir iş fikridir. Elektronik Art dönüşümü daha Çok Endüstri ve Endüstri sektörüne hitap eden bir Art dönüşümdür. Elektronik Art dönüşüm tesislerinde atık maddeler yapılarına göre plastik, bakır ve demir gibi sınıflandırmalarla ayrılarak üretim sürecine Art kazandırılır.

Cam Art dönüşümü en Basit olan maddedir. Başka maddeler belirli kez Art dönüştürülebilirken camın böyle bir sınırlaması yoktur. Bu nedenle cam Art dönüşüm tesisi kurmak Başka maddeler gibi sınırlamalar içermez ve Başka maddelere göre daha Basit işler. Cam maddesi herkes tarafından kullanılır. Bu nedenle camın geniş bir kullanım alanı vardır ve Art dönüşüm atıklarının toplanması kolaydır. Cam Art dönüşüm tesisinde camlar rengine ve çeşitlerine göre ayrılırlar. Ayrılan camların yabancı maddelerden ayrılmasıyla camlar Küçük parçalara dönüştürülür. Küçük parçalara dönüştürülen camlar eritilerek sıvı hale getirilir. Sıvı hale gelen madde kalıplara dökülür ve üretim sürecine Art kazandırılır.

 • Alüminyum Art dönüşümü

Alüminyum Art dönüşümü oldukça tercih edilen bir maddedir ve üreticilerin önem verdiği bir konudur. Bu nedenle alüminyum Art dönüşüm tesisi kurmak oldukça kârlı bir iş fikridir. Alüminyum Art dönüşümünde en Mühim payı ağır alüminyum bazlı malzeme üreten üreticiler alıyor. Üreticiler için alüminyum Art dönüşümünün Mühim olmasının nedeni budur. Bu sayede kullandıkları alüminyumu Tekrar kendi üretim süreçlerinde bulabiliyorlar. Alüminyum atıkları toplandıktan sonda Art dönüşüm tesislerinde kırma, parçalama, eritme ve yeniden üretim sürecine hazırlama gibi aşamalarla üretim sürecine yeniden kazandırılır.

Pil doğaya en Çok Zarar veren maddelerden biridir. Piller dışarıdan bakıldığında Sert bir madde olarak görülsede aslında içi kimyasal maddelerle dolu bir sıvıdır. Pil çevreye Zarar verdiği gibi günlük hayatımızda en Çok kullandığımız maddelerden biridir. Bu nedenle pil Art dönüşüm tesisi kurmak sizin için oldukça kârlı ve sürdürülebilir bir iş fikridir. Pil Art dönüşümü pilin içinde bulunan kimyasalların Tekrar kullanıma hazır hale getirilmesi veya yok edilemesi şeklinde yapılır.

Demir Art dönüşümü Endüstri sektörü ve Memleket ekonomisine oldukça Muavin olan bir Art dönüşüm türüdür. Demir maddeside tıpkı cam gibi sayısız kez Art dönüştürülebilir. Demir atıklarının toplanması ve Art dönüşüm tesisine götürülmesiyle demir eritilir ve Tekrar dökülmesi gerekir. Bu sayede demir Tekrar üretim sürecine Dahil edilir.

Beton Art dönüşümü kentleşmenin artmasıyla birlikte ortaya çıkmıştır ve oldukça önem kazanmıştır. Bunun nedeni betonların Tekrar üretim sürecine Dahil edilmesiyle özellikle inşaat sektörüne pek Çok katlı sağlamasıdır. Beton Art dönüşümünün Başka maddelere göre dezavantajı taşıma zorluğu ve tesiste gerçekleşicek işlemlerin zorluğudur. Bu nedenle Başka maddelere oranla daha az tercih edilen bir maddedir. Beton Art dönüşümünün işleyişi betonların toplanması, kırılması ve üretim sürecine yeniden Dahil edilmesi şeklinde gerçekleşir.

 • Ahşap Art dönüşümü

Ahşap Art dönüşümü doğanın korunması için önemlidir. Pek yaygın olmasada ahşap Art dönüşümü özellikleev eşyalarının atıklarıyla sağlanır. Bu nedenle ahşap Art dönüşümü pek Çok sektöre Muavin olur.

 • Tekstil Art dönüşümü

Tekstil Art dönüşümü günlük hayatta Devamlı kullandığımız giysiler ve iplikler nedeniyle oldukça önemlidir. Elbise üretimi yapan üreticiler için tekstil Art dönüşümü oldukça önemlidir. Bu nedenle kârlı ve sürdürülebilirliği yüksek olan bir iş fikridir.

Art Dönüşüm Tesisi Nasıl Kurulur?

Art dönüşüm tesisi kurabilmeniz için gerekli olan adımlar vardır. Gerekli adımları izlemeniz halinde Art dönüşüm tesisi kurma işinden oldukça iyi kazançlar sağlayabilirsiniz.

 • En uygun Art dönüşüm maddesini seçmek

Sizin Kapital miktarınıza ve iş fikrinizi hayata geçirmeyi düşündüğünüz pazara göre en uygun Art dönüşüm maddesini seçmeniz gerekir. Bazı Art dönüşüm maddeleri; yoğun emek, yoğun iş gücü isteyebilir. Bu nedenle elinizde olan imkânlar dahilinde sizin için en uygun maddeyi tespit etmeniz gerekir.

 • En uygun pazar yerini seçmelisiniz

Art dönüşüm tesisi kurabilmek için en uygun olan maddeyi seçtikten sonra bu maddeye uygun pazar alanını seçmeniz gerekir. Art dönüşüm tesisi kuracağınız yerde sizin için uygun bir talep yoksa işiniz Menfi sonuçlanabilir. Bu durumun önüne geçebilmek için Art dönüşüm tesisi kuralacak alanın iyi seçilmesi gerekir. Seçtiğiniz yerde başka bir Art dönüşüm tesisi varsa hangi madde üzerine olduğunu araştırarak stratejinizi geliştirebilirsiniz.

 • Art dönüşüm tesisi için gerekli olan ekipmanların tespit edilmesi

Kurmak istediğiniz Art dönüşüm tesisinin maddesini ve yerini seçtikten sonraki aşama Art dönüşüm tesisiniz için gerekli olan ekipmanları tespit etmektir. Kuracağınız Art dönüşüm tesisi için ihtiyacınız olan ekipmanlar kırıcı ve eritici gibi üretime Art döndürecek olan ekipmanlardır. Bu nedenle seçtiğiniz maddeye göre ihtiyacınız olan ekipmanların tespitinin yapılması, maliyetinin öğrenilmesi gerekir.

 • İş planı hazırlamalısınız

Art dönüşüm tesisi uygulayacağınız Başka adım iş planı hazırlamaktır. Hazırladığınız iş planı ile yatırım maliyetlerinizi öngörebilir ve 1-2 yıllık bir plan oluşturabilirsiniz. İş planı hazırlamanız Kurum için hazır olmanıza Muavin olacaktır. İş planı oluşturma aşamasında iş planı rehberi içeriğimizden faydalanabilirsiniz.

 • Art dönüşüm tesisi kurmak için gerekli olan belgeleri almalısınız

Art dönüşüm tesisi kurabilmeniz için gerekli olan belgeler vardır. Bu nedenle iş fikrinizi hayata geçirebilmeniz için gerekli olan belgeleri almanız gerekir.

Art Dönüşüm Tesisi Kurmak İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?

Kurmak istediğiniz Art dönüşüm tesisinin maddesine göre almanız gereken belgeler değişse bile Genel olarak almanız gereken belgeler şu şekildedir;

 • İşletme ruhsatı
 • Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından alınacak lisans belgesi
 • Endüstri sicil belgesi
 • Sigorta poliçesi

Bulunduğunuz şehirdeki belediyenin koşulları ve işletme durumuna göre bu belgeler değişkenlik gösterebilir.

Art Dönüşüm Tesisi Kazancı ve Maliyeti

Art dönüşüm tesisi kurmanın kazancı ve maliyeti seçilen maddeye göre değişmektedir. Genel bir değerlendirme ile Art dönüşüm tesisi maliyetleri ilk aşamalarda 100.000 TL ile 1.000.000 TL arasında değişmektedir. Bu rakamlar çalışılan yer, personel sayısı, alınan ekipmanlar ve seçilen maddeye göre değişim göstermektedir. Bu nedenle sizin seçtiğiniz maddeye göre Tekrar maliyet hesaplaması yapmanız gerekir.

Art dönüşüm tesisi kurmanın kazancı ise oldukça fazladır. Atıkları toplarken para verilmemesi ve üretim sürecine Art döndürülerek alıcılara satılması nedeniyle oldukça Çok kazanç elde edebilirsiniz. Art dönüşüm tesisinden elde edebileceğiniz kazanç seçtiğiniz maddeye ve pazar yerine göre değişim göstermektedir. Bu nedenle işe başlamadan Evvel iyi bir ar-ge yapmanız gerekmektedir.
Zenpara Ekonomi Portalı

Zenpara Yeni Kuşak İş Fikirleri Yazar

Art Dönüşüm Tesisi Kurmak İş Fikri – Zenpara Yeni Kuşak Kazançlı İş Fikirleri

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Para ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1676 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*