Arkeologlar Peru’da dağın yamacında keşfetti. Görenler gözlerine inanamadı. Tam 2 bin yıllık keşif

Bugünün Mühim haberleri konusunda Arkeologlar Peru’da dağın yamacında keşfetti. Görenler gözlerine inanamadı. Tam 2 bin yıllık keşif başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Peru’daki arkeologlar, bir yamaçta 2 bin yıllık bir kedi taslağı keşfetti. Korona virüs salgını sırasında tarihi sit alanında bakım yapan arkeologlar, 37 metre uzunluğunda bir kedi figürüne rastladı. Figürün, üslup özelliklerine göre Paracas dönemine ait olduğunu belirtildi.

Peru Kültür Bakanlığı Nazca bölgesinde yapılan keşifle ilgili geçen hafta yaptığı açıklamada, arkeologların korona virüs önlemlerini fırsat bilerek antik sit alanında bakım yaparken yamaçta yatay olarak görülen bir kedi figürü keşfetti. 

59aadf3202f4d634e1bb7a4f427b8464-1.jpg

FİGÜR 2 BİN YIL ÖNCESİNE AİT

Günümüzden 2 bin Sene öncesine dayanan kedi figürünün, Paracas toplumunda sık sık kullanılan bir figür olduğunu belirten Kültür Bakanlığı, kedigillere ait figürlerin seramik ve tekstil ikonografisinde sıkça görüldüğünü ifade etti. Nazca’da rastlanan figürlerin çoğu, yer seviyesinde zorlukla görülebildiği için ancak gökyüzünden bakıldığında tespit edilebilen dev figürler olarak biliniyor. Bölgede bulunan eski çağlara ait figürlerin çoğu uzaydan çekilmiş fotoğraflar sayesinde keşfedilmişti.

9ad162ae9ff9353a3262cb48eeba3565.jpg

“MODERN TEKNOLOJİ SAYESİNDE KEŞİF KOLAYLAŞIYOR”

Kültür Bakanlığı Nazca-Palpa yönetim planının direktörü Jhony Islas, keşfedilmeyi bekleyen daha da Çok tasarım olduğunu söyledi. Islas “Bizi şaşırtmaya devam eden şeylerden biri de, daha Çok keşfedilmemiş figürler var ve onları keşfetmeye devam edeceğiz” dedi. Direktör Islas, “Nihayet yıllarda havadan görüntüleme, modern teknolojinin kullanılmasıyla Çok gelişti, artık Drone’larla Çok düşük irtifada çekim yapabiliyoruz ve bu Durum keşiflerimizde Çok Muavin oluyor” dedi.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Para ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1643 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*