Arınç: Cumhurbaşkanı Çok ağır konuştu, beni rencide etti haberi

Bugünün Mühim haberleri konusunda Arınç: Cumhurbaşkanı Çok ağır konuştu, beni rencide etti haberi başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala ile ilgili sözlerine Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tepki vermesi üzerine yeni bir açıklama yaptı.

Arınç, Posta Gazetesi Murat Çelik’e yaptığı açıklamada istifa etmediğini ‘Erdoğan’la bizzat görüşeceğini’ ifade etti. Arınç ayrıca, “Ben başkaları gibi Twitter’dan, Instagram’dan istifa etmem.” sözleriyle İçişleri Bakanı Süleyman Asil ve eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın sosyal medyadan istifa etmesine gönderme yaptı.

Arınç, “İstifa ettiğim yönünde bazı söylentiler çıkmış Lakin şu an için bu doğru değil. Ben başkaları gibi Twitter’dan, Instagram’dan istifa etmem. Sayın Cumhurbaşkanı ile görüşmeyi bekliyorum” dedi ve Süleyman Asil ile Berat Albayrak’ın istifalarına atıfta bulundu.

Arınç’ın açıklamaları şöyle:

Ben duygusal bir insanım. Dünkü konuşma beni Çok rencide etti. Sayın Cumhurbaşkanı Çok ağır bir konuşma yaptı.

İstifa ettiğim yönünde bazı söylentiler çıkmış Lakin şu an için bu doğru değil.

Ben başkaları gibi Twitter’dan, Instagram’dan istifa etmem.

Oluşan durumla ilgili, Sn. Cumhurbaşkanı ile bizzat görüşmeyi bekliyorum.

Sn. Cumhurbaşkanı söz konusu gün İstanbul’daymış. Programı yoğun. Dolayısıyla söz konusu gün görüşemedim. Sanırım yarın Ankara’da olacak ve görüşebiliriz diye düşünüyorum.

Kendisiyle görüştükten sonra gereken neyse onu yapacağım.

Gelişen şartlar altında o konuşmayı yapmaya Neden ihtiyaç duyduğunu kendisinden dinlemek isterim.

Kendisinden dinledikten sonra, “O konuşmanın muhatabı bendim. Bu durumda buyurun istifa mektubumu” diyebilirim.

Benim üzerimden hem Sayın Cumhurbaşkanımız’ın hem de Yüksek İstişare Kurulu’nun (YİK) yıpratılmasına izin vermem. Bana yakışmaz.

Daha Evvel de bazı açıklamalarım üzerine “Bunları söyleyen birinin YİK’te ne işi var” türünden yorumlar yapanlar oldu. Oysa benim yapacak daha Çok işim var.

Lakin öyle bir noktaya gelir ki bazen, orada kalmaktansa gitmek daha yerinde olur.

Erdoğan, Bülent Arınç’ın açıklamaları hakkında konuştu

Bülent Arınç’tan dikkat çeken Çakıcı açıklaması

YİK Üyesi Bülent Arınç’tan Kavala ve Demirtaş açıklaması

Zenpara Para ve Finans konusunda en büyük yardımcınız.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Borsa ve Pay senetleri Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1662 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*