Aralık ayının zam şampiyonu belli oldu

Mühim Ekonomi haberleri konusunda Aralık ayının zam şampiyonu belli oldu başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

İstanbul Ticaret Odası, en Çok artan harcama kalemlerini açıkladı.

İstanbul Ticaret Odası’nca (İTO), kentte aralıkta fiyatı önceki aya göre en Çok artan harcama kaleminin yüzde 36,49 ile taze fasulye olduğu bildirildi.

İTO tarafından Aralık 2020 döneminde İstanbul’da perakende fiyatı en Çok artan ve azalan harcama kalemleri açıklandı.Buna göre, İTO’nun İstanbul Ücretliler Geçinme İndeksi’nde yer alan 242 ürünün 106’sının perakende fiyatı artarken, 22 ürünün fiyatı düştü, 114 ürünün fiyatında ise değişiklik olmadı.

TAZE FASULYE FİYATI YÜZDE 36,49 ARTTI

Aralık ayında Besin harcamaları Islak kuru sebze ve meyveler alt grubunda yer alan taze fasulye yüzde 36,49 ile fiyatı en Çok artış gösteren Mahsul oldu.Fiyatında artış yaşanan Başka ürünler, Besin harcamaları Islak kuru sebze meyveler alt grubundan yüzde 26,88 ile kabak, yüzde 26,15 ile yeşil soğan, yüzde 20,75 ile karnabahar ve Ev eşyası harcamaları grubundan yüzde 20,90 ile elektrik süpürgesi olarak kayıtlara geçti.

PORTAKAL YÜZDE 17,48 UCUZLADI

Geçen ay Besin harcamaları Islak kuru sebze ve meyveler alt grubunda yer alan portakal yüzde 17,48 gerileme göstererek fiyatı en Çok azalan Mahsul oldu.Fiyatında azalış izlenen Başka ürünler, kültür eğitim ve eğlence harcamaları grubundan yüzde 16,48 ile otel oda konaklama ücreti, Besin harcamaları grubundan Islak kuru sebze ve meyveler grubundan yüzde 11,22 ile limon, yüzde 4,70 ile lahana ve yüzde 4,40 ile muz olarak belirlendi.

 

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Borsa ve Pay senetleri Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1676 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*