Antalya’da üretim yasaklarda da hız kesmiyor

Antalya'da üretim yasaklarda da hız kesmiyor

Ekonomi bölümünde Antalya’da üretim yasaklarda da hız kesmiyorbaşlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Tarım üretimimizin en Çok olduğu illerin başında gelen Antalya’da korona virüs yasaklarına Karşın üretim hız kesmedi.

Bütün Türkiye genelinde uygulanan 80 saatlik sokağa çıkma yasağı devam ediyor. Korona virüsü Denetim altına almak için Türkiye geneli uygulanan kısıtlamaya, Antalya’da da tam anlamıyla uyuluyor. Kısıtlamadan muaf olanların dışarıda olduğu kentte, üretim de hız kesmeden devam etti. Turizm kadar örtü altı Islak sebze meyve üretimde de söz sahibi olan Antalya’daki üreticiler, sabah erken saatlerde seralarına giderek çalıştı. Maske ve fiziki mesafeye dikkat eden üreticiler, ürünlerinin hem bakımını hem de hasadını yaptı.

“ÜRETMEYE DEVAM EDİYORUZ

Aksu ilçesinde 50 dönüm serada kaypa biber üreten Recep Dal (53), aldığı izin sayesinde serasına gelebildiğini ve üretimin aksamaması için çalışmaya devam ettiğini söyledi. Serada çalışarak üretmenin Güç olduğunu da ifade eden Dal, “Kısıtlamada hasada ve üretmeye devam ediyoruz. Herkes evinde kısıtlamaya uyarken biz de onlar için taze meyve sebze üretiyoruz. Çiftçiler Hususi izinle çalışabildiği için bir sorun yaşamadan üretiyoruz. Serada da olsa maske ve fiziki mesafeye dikkat ediyoruz” dedi.

“EN TAZE ÜRÜNÜ VERMEK ZORUNDAYIZ” 

Üretimde girdi maliyetlerinin yüksek olmasına Karşın üretimin devam ettiğini belirten Dal, çiftçinin en taze en iyi ürünü üretmek zorunda olduğunu sözlerine ekledi.

Bugünün Mühim Ekonomi haberleri konusunda Antalya’da üretim yasaklarda da hız kesmiyor başlıklı yazımızı okudunuz.

Zenpara – Para, Finans, Ekonomi ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1699 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*