Ankara’da enerji kulislerinde yabancı yatırımcı iddiası haberi

Bugünün Mühim haberleri konusunda Ankara’da enerji kulislerinde yabancı yatırımcı iddiası haberi başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Türkiye’de değişik sayfalı Etkinlik gösteren bir holding yer alan şehiriçi elektrik dağıtım şirketi, Avrupa merkezli yabancı bir Yatırımcıyla ya da fonla ortaklık için görüşme başladı.

HaberTürk’ten Olcay Aydilek’in haberine göre söz konusu dağıtım şirketi, Marmara Bölgesi’nin bir bulabilirsiniz hizmet veriyor.

Diyar genelinde elektrik dağıtımı Hususi sektöre yerine getiriliyor

 

Türkiye’de toplamda 21 şehiriçi elektrik dağıtım bölgesi bulunuyor. Devlet, elektrik dağıtım sektörünü özelleştirdi ve bu tamamen çıktı. 

Yerli ve yabancı Yatırımcılar, 2000’li yılların başında enerji sektörüne gerek elektrik gerekse Doğal yatırım yoğun Yatırım yaptı. Ancak Nihayet tersine bir süreç işledi. Yabancı Yatırımcıların bir bölümü, Türkiye enerji pazarından çıktı. Bir bölümü de çıkmak üzere hazırlık yapıyor.

Tam bu aşamada enerji kulislerinde bomba etkisi yaratan bir ortaklık konuşulmaya başlandı. 

 Bu görüşme, enerjinin değişik sektörlerinden yabancı yatırımcıların tek çıktığı bir günlükeme geldiği için sektöre büyük heyecan uyandırdı. Bu görüşmelerin Müspet sonuçlanmasının, enerji sektöründe yeni yatırımcıların da önünü açacağı ifade ediliyor.

Sektörün enerji alanında (elektrik ve gaz) izleyen günlerde satın alma, Çağ ve birleşmeler yoluyla geniş çaplı bir konsolidasyon Misal beklenebileceğine işaret etti.

Vadeli Elektrik Piyasası’nda sanal uygulama

 

Elektrik faturalarında kritik karar!

 


Zenpara Para ve Finans konusunda en büyük yardımcınız.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Borsa ve Pay senetleri Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1683 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*