ANALİZ:  İflas ve konkordatolar bitmedi

 

İlk çeyrekte bir miktar toparlanan Ekonomi, bütçe ve kredi pompasının tükendiği ikinci çeyrekte yeniden başını salladı. Geçen yılın sonunda, ortaya çıkan concordo öfkesi, ekonominin toparlanmasıyla bir miktar sona erdi, büyük ölçüde hükümetin ği kredinin yeniden yapılandırılmasını “ebe olarak ihtiyacı olan şirketleri bankalara yönlendirerek yaptı.

Ama göl mayayı tutmadı. Bankalar artık kredi vermek zorunda değildir. Şirketlerin cirosu bir kez daha azalmaya başladığında, iflas ve concordatos yeniden başladı.

İlk Evvel, kredinin nasıl yavaşladığına dair Sade bir grafik gösterelim

Borç verenlerin sadece Halk bankaları olduğuna dikkat edin. Hususi bankalar, ekonomideki durgunluğun tüketiciler ve firmalar için ödeme sıkıntısı ve gelir sıkıntısı yaratacağını Çok iyi bildiğinden, hükümet baskı altına girmediği sürece kredi vermeyeceklerdi.

Mayıs ayındaki sektörel Güven anketinde şirketlerin cirosunun düştüğünü görebiliyoruz. Grafik yeterli değil, yorum yok

Şimdi delillere bakalım. Kim iflas etti, yeni concordatos var mı? . Şirketin tasfiye işlemi başladı.

BTS Birlik, Extra Depo adında bir Besin toptancısı olarak çalışıyordu. Şirket temizlik ürünleri ile market, süpermarket ve büfelerin ihtiyacını karşılar.

Borsa İstanbul’da işlem gören ilk 500 şirketten biri olan Akyürek Pazarlama, perakende ve Tarım sektörlerinde ilerliyordu.

1998 yılında, Akyürek Holding, Unilever, Algida, Dardanel, Dr.Oetker, Marmarabirlik markalarının satış, dağıtım ve pazarlamasını üstlendi.

2003 yılında, şirketin, Türkiye’nin Mahalli olarak sahip olunan ilk perakende mağazalar Markets Inc.’i satın aldığı farklı iş birimlerine imza attı.

Akyürek Holding Yönetim Kurulu Üyesi Aslan Akyürek sorulara Cevap vermedi. (Kaynak: Haberdar)

Aydınlı firması hakkında konsorsiyum kararı

Dolar oranındaki dalgalanmalar nedeniyle hükümetin eşzamanlı talepleri artar. Hükümet tarafından alınan tedbirler sonucunda alınan tedbirler sonucunda. daha sıkı denetimler. 2019’da azalan anlaşma kararlarına yeni bir Kanun eklenmiştir.

Emlek Alüminyum Yapı Mimarlık Mühendislik Endüstri ve Ticaret Limited avukatı Efeler’de Etkinlik gösteren Efes’te Etkinlik gösteren Avukat Orçun Akbulut, Aydın Birinci Asliye Mahkemesi’nin talebi ile kabul etti. Rapor hazırlandıktan sonra mahkeme şirketin isteğini kabul etti ve 3 ay boyunca korumaya karar verdi. (Kaynak: Aydın Kulis)

Denizli’deki her 2 sanayiciden bir concordatorium kurbanı

14. Genel Görünüm Anketi’nde 2019, Denizli Endüstri Odası üyesi 490 sanayici katılmıştır. Anketin en dikkat çekici kısmı ise koncordat… Sanayiciler, kredilendirilen veya borçlu firmalardan en az birinin koncordat olduğunu ve bu durumun ticaret hayatını Menfi etkilediğini söylüyorlar.

Ayrıca, ankete katılan sanayicilerin% 46,95’i, kredilendirilen veya borçlu oldukları şirketlerden en az birinin eşlik ettiğini beyan etti. Sanayicilerin% 55.61’i, concordat uygulamalarından Menfi etkilendiklerini söylerken,% 66.82’si, concordat’ın borçlu ile alacaklı arasında uzlaşma sağlayacak bir çözüm olmadığını vurguluyor. (Kaynak: SÖZCÜ)

Makedon firması anlaşma imzalamak istedi!

Ülkenin ekonomik krizi, Çok sayıda büyük, küçük şirkete isabet etmeye devam ediyor. Kocaeli’de yeni bir Adet daha eklendi. Destebaşı İnşaat da concordat ilan etti. 2015 yılında Türkiye listesi, 2016 yılında en büyük 500 Endüstri kuruluşu arasında ilk sırada 169 sırada yer alan ikinci 500 büyük Endüstri şirketidir. 449’u geride bırakarak 280 en büyük sağlayıcı Destebaş Grubu’nu geride bırakmıştır. Kocaeli Gebze ve Çayırova ilçesinde tesisleri bulunmaktadır. (Kaynak: Kocaeli Barış Gazetesi)

“Ayakkabı üretimi 100 binden 20 bine düştü”

Universal’ın haberine göre; CHP MV Polat, şirketin gündeminde üst üste ardışık olan Ayakkabı sanayisinin gündemine Parlamentonun gündemine getirdi. Polat, Işıkkent Ayakkabıcılar’da günlük Ayakkabı üretiminin altını çizdi. Bornova’daki şantiye İzmir 80-100 bin’den 15-20 bine düştü. Türk lirasındaki büyük Kıymet kaybının bir sonucu olarak satışlardaki düşüşün bir sonucu olarak, ithalat ayakkabısı girişleri Tekrar Tekrar concordat için başvurmuş, Ayakkabı mağazaları da sektöre büyük bir tıkanıklık geçirmesi için Güç günlere sürüklenmiştir. ”

Polat, Türkiye Genel ve Hususi Ayakkabı üretim atölyesinde kepenkleri İzmir’de kapattı ve işsiz işçi sayısını ifşa etmek istedi.

Bakan Pekcan, 1 Ocak sorusunun hareketine Cevap veren Polat , 2015-7 Mart 2019 ayakkabısı imalat, Onarım ve ticaret faaliyetlerinde 8 bin 50 esnaf, 4 bin 85 esnafın terk edildiğini bildirdi. (Kaynak: Universal)

Boğazdaki Ak et sektörü: 2 bin 500 işletme kapandı

Ekonomik krizin sancıları devam ediyor.Türkiye 15 bine yakın bir sürede 2 bin 500 işletme kapatıldı ve bu süreç devam etti. Sektörde öne çıkan firmaların, ilan sahibinin kapanma tehlikesiyle karşı karşıya oldukları bildiriliyor.

Balıkesir ili Kanatlı Hayvan Üreticileri Birliği’nin lansman toplantısı yapıldı. Türkiye kanatlı eti toplantısına katılan Türkiye Üreticileri Birliği Başkanı Abdullah Koç, sektörün yaşadığı sorunları dile getirdi.

Türkiye’de kanatlı hayvan üreticilerinin karşılaştığı sorunlara dikkat çekiyor Koç, yaşamak için fedakarlık yaptıklarını söyledi. Koç, “Entegre tesisler tarafından üreticiye uygulanan ücretler açıktır. Bu parayla yaşayamayız. Hayatta kalmak için fedakarlık yapıyoruz. Kaçmamız gereken insanların bazıları kaçamaz. Yaşamak için oynuyoruz, tabiri caizse. ”(Kaynak: Ulusal Gazete)

 

 

 

 

 

 

 

 

Zenpara – Para, Finans, Ekonomi ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1709 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*