Amerikan Yahudileri, Trump’a ihanet etti

Bugünün Mühim haberleri konusunda Amerikan Yahudileri, Trump’a ihanet etti başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Eski İsrail İletişim Bakanı Eyüb Kara, Amerikan Yahudilerinin büyük çoğunluğunun başkanlık seçiminde Demokrat Partinin adayı Joe Biden’a destek vererek Reis Donald Trump’a “ihanet” ettiğini savundu.

ABD’deki başkanlık yarışında kritik süreç devam ederken, Joe Biden’ın Var Reis Donald Trump ile arayı açması İsrail’de hoş karşılanmadı.

Başbakan Binyamin Netanyahu’nun partisi Likud Mebus ve Eski İsrail İletişim Bakanı Eyüb Kara, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajında, ABD’deki başkanlık seçiminde Amerikan Yahudilerinin büyük çoğunluğunun Trump yerine Biden’a destek vermesine tepki gösterdi.

“BÜYÜK Düş KIRIKLIĞI”

Sandık çıkış anketlerine göre değerlendirmede bulunan Kara, “Amerikan Yahudilerinin yüzde 72’sinin minnettar olmaması ve Joe Biden’i seçmesi büyük bir Düş kırıklığı yaratıyor.” ifadesini kullandı.

Kara, Amerikan Yahudilerinin Trump’a destek vermemesinden dolayı utanç duyduğunu dile getirerek şunları kaydetti:

“İsrail devletinin gördüğü şimdiye kadarki en iyi ABD başkanı olan Trump’a kapsamlı destek bekliyordum. Saygıdeğer Amerikan Yahudilerinin İsrail aşığı Trump’a ihaneti bana Tekrar eden bir fenomeni hatırlatıyor. Amerikan Yahudileri ezici çoğunlukla Trump’ı seçmeliydi çünkü İsrail’deki ve Başka ülkelerdeki Yahudilerin güvenliğinin garantisi sadece Kuvvetli bir İsrail devletidir.”

KAYNAK: ANADOLU AJANSI

 

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Para ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 2451 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*