Altın, 6 senelik zirvenin yakınında sert dalgalanma gösteriyor

Altın, altı senenin en yüksek seviyelerinde dalgalanarak, yatırımcıların Washington ve Pekin ile tecim arasındaki gerilime dikkat çeken bir ortamda yatırımcıların altın destekli borsa yatırım fonlarına (ETF) daha yüksek oranda aktarılmasına Rağmen fiyatların düşmesine Niçin oldu. ABD’de durgunluğun

New York Fed’in bir göstergesi, önümüzdeki 12 aydaki ekonomik daralma olasılığının yüzde 30’un üstünde bulunduğunu gösteriyor. Salı günü, altın destekli ETF’lerdeki altın varlıklar 2013’ten bu yana en yüksek seviyesine 15 ton yada yüzde 0,6 arttı.

Bloomberg tarafınca derlenen verilere bakılırsa spot altın, ilk saatlerde yüzde 0.1 yükseldikten sonrasında kazancını Art aldı. Singapur saatiyle 11: 05’te yüzde 0.6 düşüş ons başına ons başına 1.535.14 $ ‘a düştü.

Salı günleri 2013’ten bu yana en yüksek seviyesine ulaştıktan sonrasında 1,555.07 $ ile [1] 19659002 18.3455 ons, Nisan 2017’den bu yana en yüksek seviyesine ulaşarak kazanımlar Art döndü. Platinum yüzde 0,3, paladyum ise yüzde 0,2 düştü.

Denizaşırı-Çin Bankacılık A.Ş. “Ekonomide Howie Lee,” 1.6600 dolar gerçekçi bir hedef olmaya devam ediyor, “dedi.

Piyasada izlenecek kilit vakalar şöyleki:

Hafta sonundan sonrasında, görüşmeler hakkında data veren Çinli yetkililere bakılırsa, ABD Başkanı Donald Trump’ın güvenilirliği Çin’in önündeki en Önemli engel haline geliyor ABD Birleşik Devletleri ile kalıcı bir anlaşmaya varmak.

* Ticari gerginlik gelişme görünümünü Menfi etkiliyor ve daha gevşek bir para politikası için zeminini güçlendiriyor. Bu altın için destek sağlar. ABD tahvili piyasası da durgunluğa işaret etti ve Nihayet veriler ABD’deki üretim faaliyetinin 2009’dan bu yana ilk kez sözleşme yaptığını gösterdi.

* Avustralya ve Yeni Zelanda Bankacılık Grubu’na bakılırsa, merkez bankalarının altın alımları büyük olasılıkla devam edecek. İstikbal seneler .

Zenpara – Para, Finans, Iktisat ve Forex Mevzularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve tinsel mevzularda yönlendirmez, yalnızca Genel data verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 888 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*