Almanya’da sıcaklık rekoru: 42.6 derece haberi

Şimal Afrika’dan Avrupa’ya gelen sıcak hava dalgası etkisini sürdürürken, Almanya’da sıcaklık rekoru kırıldı. Ülkede rekor hava sıcaklığı 42.6 dereceyle Lingen kentinde ölçüldü

Almanya Meteoroloji Dairesinden (DWD) yapılan açıklamada, Aşağı Saksonya eyaletinin Lingen kentinde hava sıcaklığının 42.6 derece olarak ölçüldüğü bildirildi.

Bunun şu Anne kadar ülkede ölçülen en yüksek sıcaklık olduğu belirtilen açıklamada, söz konusu gün termometrelerin 25 ölçüm istasyonunda 40 derecenin üzerini gösterdiği kaydedildi.

Şimal-Ren Vestfalya eyaletinin Geilenkirchen kentindeki NATO üssünde de dün termometrelerin 40.5 dereceyi gösterdiği açıklanmıştı.

Almanya’da şimdiye kadarki en yüksek sıcaklık, Bavyera eyaletinin Kitzingen kentinde 6 Temmuz 2015’te ölçülen 40.3 dereceyle kayıtlara geçmişti.

Zenpara – Para, Finans, Ekonomi ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1678 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*