Alman aşısından güzel haberler gelmeye başladı

Bugünün Mühim haberleri konusunda Alman aşısından güzel haberler gelmeye başladı başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Alman ilaç firması CureVac tarafından geliştirilen korona virüs aşısının ilk ayağı olan Faz I çalışmalarında kişilerin bağışıklık tepkisinin tetiklendiği görüldü.

Bütün dünyayı ve ülkemizi etkisi alan korona virüs(kovid19) aşısı için milyonlarca insan bulunacak aşı için beklerken Alman yatırımcı Dietmar Hopp, GlaxoSmithKline ve Gates Vakfı tarafından desteklenen Alman biyoteknoloji firması CureVac tarafından geliştirilen corona virüs aşısının Faz I çalışmalarında kişilerin bağışıklık tepkisinin tetiklendiği açıklandı. 

Şirket tarafından yapılan açıklamada, Sene sonuna doğru testlerin başlayabileceği duyuruldu.

CureVac firması da Moderna ve BionTech gibi mesajcı RNA (mRNA) yaklaşımını kullanıyor. Ancak Başka iki firma toplu testlere CurVac’tan daha Evvel, Temmuz ayı sonlarında başlamıştı. 

CureVac, CVnCoV olarak bilinen potansiyel aşısının Genel olarak iyi tolere edildiğini ve sonuçların şirketin Sene sonundan Evvel insanlar üzerinde testlerin Nihayet aşamasını başlatma planlarını Kuvvetli bir şekilde desteklediğini söyledi.

KAYNAK: Zenpara

 

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Para ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 2384 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*