AKP’li belediye yandaşa kıyağı “Gözümüzden kaçmış” diyerek savundu

Bugünün Mühim haberleri konusunda AKP’li belediye yandaşa kıyağı “Gözümüzden kaçmış” diyerek savundu başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

AKP’li Sapanca Belediyesi, AKP’li Meclis üyesinin şirketinden 428 bin TL’lik Besin ve temizlik ürünü alındığının ortaya çıkmasının ardından Sayıştay’a “Gözümüzden kaçmış” şeklinde savunma yaptı.

AKP’li Sapanca Belediyesi’nin, bir belediye meclis üyesinin ortak olduğu şirkete bir yılda 428 bin TL ödediği ortaya çıktı. Sakarya Sapanca Belediyesi 2018 Yılı Sayıştay Denetim Raporu’nda “Belediyenin 2018 yılı hesap ve işlemlerinin incelenmesi neticesinde 53 farklı malzeme alımının bir meclis üyesinin yüzde 50 oranında ortak olduğu şirketten gerçekleştirildiği tespit edilmiştir. Söz konusu alımlar 428 bin 637 TL tutarındadır” ifadeleri yer aldı.

Sayıştay denetçileri, 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun “Reis ve meclis üyelerinin yükümlülükleri” başlıklı 28’inci maddesinde yer alan “Belediye başkanı görevi süresince ve görevinin sona ermesinden itibaren iki Sene süreyle, meclis üyeleri ise görevleri süresince ve görevlerinin sona ermesinden itibaren bir Sene süreyle, belediye ve bağlı kuruluşlarına karşı doğrudan doğruya veya dolaylı olarak taahhüde giremez, komisyonculuk ve temsilcilik yapamaz” hükmüne uyulmadığını belirledi. Denetçiler, Sapanca Belediyesi’nin, bir meclis üyesinin şirketinden malzeme almasını “mevzuata aykırı” olarak nitelendirdi.

“GÖZDEN KAÇMIŞTIR”

AKP’li Sapanca Belediyesi’nin açıklamasında ise “gözden kaçmıştır” denilerek, “Belediye meclis üyesi tarafından fatura karşılığında Besin malzemesi, temizlik malzemesi, Ofis (Yazıhane) malzemesi alındığı tespit edilmiştir. Belediyemiz tarafından 2018 yılında Yüklenici firmalardan doğrudan temin yolu ile mal alımı yapılmıştır. Alınan malzemelerin bir kısmının ‘Meclis üyesi tarafından taahhüt edildiği gözden kaçmıştır.’ Meclis üyelerine, Reis ve Meclis üyelerinin yükümlülükleri hakkında bilgi verilmiştir” ifadelerine yer verildi.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

BIST Şirketleri – Analist Hedef Fiyatları / Vakıf Yatırım

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Para ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 931 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*