Akbank'ın 2 milyar 667 milyon TL net karı

Akbank, bu yılın ilk yarısında 2 milyar 667 milyon TL konsolide net kar açıkladı.

Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, jeopolitik ve ekonomik gelişmelerin, bankanın bu yılın ilk 6 ayında yaptığı açıklamada küresel düzeyde önem kazandığını belirtti. Bunun geçtiğini belirterek, ekonomiye verilen destek, bankacılık sektörünün bu dönemde devam ettiğini bildirdi.

Akbank'ın Güven odaklı bankacılık anlayışı, Kuvvetli Kapital ve varlık kalitesi de transferlerin ekonominin kalkınmasına destek sağlamaya devam ettiğini unutmayın. Binbaşgil "treninin Türkiye’de enflasyona düştüğünü ve iyileşmediğini umuyoruz. Gelecekte önümüzdeki dönemde Ekonomi ve kredi talebini Müspet yönde etkileme oranının artacağı Bankacılık Bankacılık sektörümüz, ülkemizin büyüme ihtiyaçlarına Kuvvetli bir şekilde katkıda bulunmaya devam edecektir .. 19

Binbaşgil, yaptığı açıklamada :

“Bu dönemde ekonomiye 222 milyar TL Para Dahil 270 milyar TL tutarında kredi desteği sağladık. Toplam mevduat yılın ilk 6 ayında yüzde 10 artarak 230 milyar TL'ye ulaştı. Aktiflerimizi 376 milyar TL'ye çıkardık, yüzde 17,7'lik Kuvvetli Kapital yeterliliği oranımızla reel sektörün büyümesini ve gelişmesini desteklemeye Devamlı devam ettik, KOBİ kredileri ile ticari ve ticari Yedi kredi, yılın ilk altı ayında 228 milyar TL olarak gerçekleşmiştir. Banka 789 milyon TL vergi karşılığı sağlamış ve 2 milyar 667 milyon TL konsolide net kar sağlamıştır. Akbank, toplamda, kredi karşılığındaki takipteki alacakların yaklaşık yüzde 101'idir. Bu dönemde aktif kalitemizi koruduk; tahsili gecikmiş alacaklar yüzde 4,5 olarak gerçekleşti. “[19659004]” ihracatta elde ettiğimiz ivmeyi korumak için Akbank kısmını yapıyor ”[19659002] Binbaşgil, Türkiye ekonomisini desteklemek amacıyla yürütülen çalışmaların ihracatını desteklediğini belirten Hususi bir yer olduğunu belirterek, değerlendirme: [19659002] "Türkiye, bu Sene ihracatçılar için ekonominin sürdürülebilir bir şekilde büyümesinin sürdürülebilir büyümesi için desteğimizin bir parçası olarak, ihracatçının Güç paketinin ihracatçısı Güç paketidir. yeni bir destek paketi sunduk. Dış ticaret finansmanındaki bilgi birikimimiz ve tecrübemiz, teknolojik altyapı olanaklarımız ve kaliteli hizmetimizle Devamlı gelişiyor, Türkiye'nin ihracatçı firmalarını uluslararası rekabette desteklemeye devam ediyoruz. Çalışmalarımızı sunuyoruz ve bu paketten 2 binden Çok müşteriden faydalanarak yeni bir dış ticarete başlıyoruz. d Bu Sene 2,3 milyarın ihracatçısı olan Eximbank'a gönderilen mektuplarla onlara destek vermeye devam ettik. Ayrıca, yüzlerce ihracat yapan müşteriye 400 milyon TL'ye yakın KGF destekli KOBİ Kıymet Kredisi sağladık. Var ihracat müşterilerimize sağladığımız olanaklara ek olarak, yılın ilk 6 ayında 500'den Çok ihracatçıya destek verdik.

“Akbank artık sınırlarını aşan bir dünya markası”

Akbank, Euromoney dergisi tarafından hazırlanan “Dünyanın En İyi Dijital Bankası” ödülünü duyurmaktan mutluluk duyuyor. Akbank'ın kazandığı bu Mühim ödülde, Banka'nın finansal yatırımlarının yanı sıra teknoloji yatırımları, yeni Kuşak bankacılığın vizyonu ve geleceğin bankacılık faaliyetleri etkili olmuştur.

Binbaşgil, Euromoney'nin gelişmekte olan bir ülkede (gelişmekte olan piyasada) ilk kez ilk kez verdiği “dünyanın en iyi dijital bankası” ödülü, bağışçının bankaya vermekten Mühim ve gurur duyduğunu belirterek, şöyle devam etti: : [19659002] "Türkiye, dijitalleşme ve teknoloji kullanımı açısından birçok gelişmiş ülkeyle karşılaştırıldığında Çok daha iyi bir yer olan Türkiye bankacılık sektörüdür. Akbank olarak uzun vadeli, vizyoner Nazar açımızdan asla taviz vermedik. Çalışmaya devam ediyoruz. Sektörümüze yeni yaklaşımlar getirmek ve hizmet kalitemizi yeni teknolojilerle geliştirmek için bu alanlara yatırım yapmaktayız, Bütün bu çaba ve yatırımların Alıcı memnuniyetine ve finansal sonuçlara Müspet katkıda bulunduğunu görüyoruz, Akbank şimdi limitlerini aşan bir dünya markası, Akbank bu başarıya büyük katkı sağlıyor, Bütün paydaşlarımıza, özellikle bu başarıya katkıda bulunan Akbank çalışanlarına ve yılın ilk yarısındaki yüksek performansımıza teşekkür ediyorum. 19

        

Zenpara – Para, Finans, Ekonomi ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1668 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*