Akbank 700 milyon dolarlık sendikasyon kredisi aldı haberi

Bugünün Mühim haberleri konusunda Akbank 700 milyon dolarlık sendikasyon kredisi aldı haberi başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Akbank uluslararası piyasalardan 367 gün vadeli yaklaşık 700 milyon dolar karşılığı iki dilimli sendikasyon kredisi sağladı. Bankadan KAP’a yapılan açıklamada, 288 milyon dolar ve 348.5
milyon euroluk sendikasyonun toplam maliyetinin Dolar ve euro için sırasıyla Libor+%2.50 ve Euribor+%2.25 olduğu belirtildi.

Akbank’ın gecen Sene Ekim ayında aldığı sendikasyon kredisini çevirme oranı yüzde 86.4 oldu.

Akbank’ın geçen Sene 700 milyon dolar hedefiyle çıktığı sendikasyon kredisine yabancı bankalardan hedefin yaklaşık yüzde 143’üne karşılık gelen 1 milyar doların üstünde talep gelmişti. Akbank, sendikasyon tutarını bir miktar artırarak Türkiye piyasalarına 810 milyon dolar kaynak sağlamıştı. Bu Sene ise borçlanma hedefi ile sınırlı tuttu. Yoğun talep nedeniyle sendikasyonun maliyeti de düşürülmüştü.

Geçen Sene sendikasyonun maliyetini Libor+ yüzde 2,25, Euribor+ yüzde 2,10 olmuştu. Bu Sene sağlanan sendikasyondan sonra yapılan açıklamaya göre, sözleşmeye eklenen akordeon özelliği ile birlikte kredi çekiliş tarihine kadar gelebilecek katılımlarla sendikasyon kredi tutarı artabilecek.

Günün Mühim şirket haberleri 14/10/2020

 


Zenpara Para ve Finans konusunda en büyük yardımcınız.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Borsa ve Pay senetleri Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 888 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*