AK Parti Sözcüsü Çelik’ten AB’ye yaptırım yanıtı haberi

Bugünün Mühim haberleri konusunda AK Parti Sözcüsü Çelik’ten AB’ye yaptırım yanıtı haberi başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, parti teşkilatlarına hazine yardımlarından normal dönemde aktardıkları yüzde 30’luk payı pandemi nedeniyle yüzde 40’a çıkardıklarını belirterek, “Ödenmemiş bir ilçe ve il binası kirasıyla ilgili bir Durum söz konusu değildir. Hiçbir AK Parti’de çalışan hiçbir kardeşimizin maaşının ödenmemesi diye bir şey söz konusu değildir.” dedi.

“Fransa’nın Yukarı Karabağ kararı hukuki açıdan hükümsüzdür”

Fransa’nın Yukarı Karabağ kararına değinen Çelik, şunları kaydetti:

“Bu karar hukuki açıdan hükümsüzdür. Ama Fransa’daki devlet zihniyetini göstermesi bakımından manidardır. Fransa açısından Türkiye karşıtlığı doğru bir Politika değil, Fransa’yı giderek marjinal siyasete sıkıştıran yaklaşım. Fransa’nın aldığı bu karar sembolik bile olsa tamamen hakkın yerine gelmesi, hukukun tahakkuk etmesi karşısında provokatif bir karardır. Uluslararası hukuka riayet etmeyle ilgili ihlallerde en anormal ve agresif davranışları Fransa’dan görüyoruz. Fransa’nın yüzleşmesi gerekiyor.”

“Avrupa demokrasisi, Türkiye’ye borçludur”

Çelik, “Avrupa demokrasisi, Türkiye’ye borçludur. Buna Karşın Türkiye’ye yaptırım dili kullanmak tamamen Akıl tutulmasıdır.” diye konuştu.

Ömer Çelik, “(Yunanistan’a) Bu coğrafyada Birlikte yaşayacağız. Irak kimselerden medet umarak Türkiye’ye dayatmada bulunmanız hiçbir şekilde Netice almaz.” ifadelerini kullandı.

“AB sağduyulu davranmalı”

AK Parti Sözcüsü Çelik, “Avrupa Birliği açısından ilk 5 Sorun olarak hangi meseleleri sayarsanız, Türkiye olmadan Avrupa Birliği’nin bunu yönetmesi mümkün değil. AB sağduyulu davranmalı. Sağduyulu davranırken de Türkiye ile diplomatik mekanizmaları çalıştırmalı. Yapmaması gereken yaptırım dili kullanmak.” dedi.

“Bir tek Yunanlılar Türkiye’nin muhalefet liderinin doğru söylediğini söylüyorlar”

Çelik: Kılıçdaroğlu’nun Türk gemisindeki hukuksuz aramaya ilişkin sözlerine ilişkin şunları söyledi:

“Yunanlılar manşet atıyor, bir tek Yunanlılar Türkiye’nin muhalefet liderinin doğru söylediğini söylüyorlar. Başkaları tarafından takdir görmüyor, bir tek orası tarafından takdir görüyor.”

“Bu kurumsal suskunluktan bir an Evvel vazgeçmeniz gerekiyor”

CHP’deki taciz iddialarına değinen Çelik,”‘Alice harikalar diyarında’ lafına verilecek en iyi Cevap, partinizin içinden geçmekte olduğu bu alaca karanlık karşısındaki suskunluğunuzdur. Bu bir kabusa dönmüş. Dolayısıyla bu kurumsal suskunluktan bir an Evvel vazgeçmeniz gerekiyor.” diye konuştu.

“Cumhurbaşkanımız tarafından kamuoyuna açıklanacak”

AK Parti Sözcüsü Çelik, hukuk reformuna ilişkin, “Bu çalışmalar Kuvvetli bir şekilde yapılacak, Cumhurbaşkanımıza sunulacak ve kendileri tarafından kamuoyuna açıklanacak.” ifadesini kullandı.

Almanya Dışişleri Bakanı Maas’tan Türkiye açıklaması

AB: Türkiye ile ilişkilere liderler karar verecek

 


Zenpara Para ve Finans konusunda en büyük yardımcınız.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Borsa ve Pay senetleri Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1683 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*