Aile içi şiddet için #MeToo olmamasının nedeni

#MeToo hareketi işyerinde taciz üzerine yoğunlaştı ve şunu düşünüyorum: #MeToo ne Vakit aile içi şiddeti içerecek? Nasıl görüneceğini Düş etmeye çalışıyorum, böylece daha hızlı gelmesine Muavin olabilirim.

İşyeri yasası kadınların yakın bir Vakit Evvel kadınların tecrübelerine yakalandı

Yirmi Sene Evvel, cinsel taciz ve aile içi şiddete karşı mücadelede yararsızdı. Mahkemeler, işyerinde ayrımcılığı önleyen yasalara dişler ekledi ve bu değişikliklerin ardından kısa süre sonra #MeToo hareketi izledi. Ancak aile içi şiddeti düzenleyen yasalar her zamanki gibi işe yaramaz kalıyor.

1991'de mahkemeler, ayrımcılık kurbanlarının büyük kazançlar elde etmelerine izin verilen taciz için cezai tazminat kazanabileceğine karar verdi. 1998'de mahkemeler, şirketlerin cinsel tacizi durdurmamaktan sorumlu olduklarına karar verdi. Ancak mahkemelerin düşmanca çalışma ortamını ve misillemeyi tanımlaması 20 Sene sürdü, böylece mağdurların deneyimleri hakkında konuşma dili vardı. 2010'dan sonra avukatlar işyerinde taciz davalarında bulunan kadınları beklenmedik bir sebepten dolayı bir uzlaşmada kurumsal fonlara erişebildiklerini bilerek temsil ettiler. Çünkü ihmal için dava açacak büyük bir şirket yok, bu nedenle bu Kanun istihdam yasasına göre Çok daha yavaş bir şekilde sınanıyor.

Mali kazançlar olmadan avukatların beklenmedik durumla ilgili dava açma konusunda Çok az teşviki var. Bir kadının dava etmek için maddi imkânı olsa bile, çoğu devlet aile üyelerinin birbirlerini dava etmesine izin vermez, failler mahkemede mağdurlara işkence yapar ve mahkeme emri verilen bir yasaklama emri veya mahkumiyet kazanmak en güvenilir göstergelerden biridir. kurban yakında öldürülecek

Bu nedenle, aile içi şiddet olayları, DA'yı aile içi şiddete karşı mücadeledeki en Kuvvetli insanlardan biri yapan bölge savcısının eline bırakıyor. Bu Durum iyi değil.

DA’nın görevi, Halk yararına en Çok yarar sağlayan davaları kovuşturmak ve DA’lar aile içi şiddet davalarını kovuşturmaktan hoşlanmıyor. Bu vakalar Nihayet derece karmaşık ve Vakit alıcıdır ve çoğu Vakit halk aile içi şiddet mağdurları için Çok az empati duymaktadır; Şiddet gerçekten bu kadar kötüyse bir kadının Neden kaldığını anlamak Güç.

Bu nedenle, hem kadınlar hem de bölge savcıları, aile içi şiddeti kovuşturmanın zorluğunun olmadığını düşünüyor. Bu, aile içi şiddete ilişkin Çok az Halk söylemi olduğu anlamına gelir. Özelde olur ve Hususi kalır.

Dil eksikliği her Vakit iktidarsızlığa eşlik eder. Ortak Dil tecrübemizi anlamak için. #MeToo hareketi, cinsel tacizin onun hakkında konuşarak neye benzediğini açıklamakla ilgilidir. Ve dili ne kadar netleştirirsek, kadınların ortaya çıkması ve konuşması da o kadar muhtemeldir.

#MeToo hareketinin en büyük anlarından biri, Taylor Swift'in kendisine saldıran bir adama tanıklık etmesiydi. Tanıklık şaşırtıcı çünkü Taylor her Vakit gerçekleşen olaylara söz veriyor. Cinsel Hücum dilini Denetim ediyor. Herkes alkışladı.

Taylor Swift para için dava açmadı ve fail zaten işini kaybetti. Davası, bir kadının yapabileceği başka bir yasal işlemdir – maddi Mükafat veya intikam aramak değil, erkeklerin bu davranıştan Irak durmayacaklarından emin olmak için. Ancak bunu yapmak için paraya ihtiyacınız var.

#MeToo hareketi, kısmen, işyerinde taciz konusunda sessiz kalan kadınlar iktidara gelinceye kadar sessiz kalan kadınlar tarafından beslendi ve sonra kadınlar #MeToo'ya dikkat çekmek için güçlerini kullandı. Taylor Swift, kadınlara bir failin nasıl düşürüleceğini göstermek için gücünü ve parasını kullanmanın harika bir örneğidir.

#MeToo'nun toplumu dönüştürmesinin bir başka yolu da kadınları bir araya getirmektir. Devinim sosyal medyada doğdu ve sosyal medya kadınların sayıları güvende bulmasını sağlıyor. Harvey Weinstein, Larry Nassar ve Jeffrey Epstein aleyhindeki davalar güçlüydü, çünkü aynı, korkunç hikayeyi anlatan Çok Çok kadın var. Aile içi şiddet, mağdurun iktidarı kazanırken sessiz kalmasına izin vermez, çünkü işyerinde tacizden ziyade, aile içi şiddet gücün artmasını engeller. Ve aile içi şiddet nadiren bir kerede Ani Çok mağdur içerir, bu yüzden mağdur sayı olarak güvenliğin güvencesini bulamadı.

#MeToo aile içi şiddet için çaresizliğe ihtiyacımız var. Kadınları baskı yaptıktan sonra öldürülmekten koruyan yasalara ihtiyacımız var. Ayrıca aile içi şiddet mağdurlarının deneyimlerini tanımlamaları için bir dile ihtiyacımız var. Görünmez terör şiddetini tanımlamamız gerekiyor. Şiddet epigenetiğindeki zararları ölçmemiz gerekiyor. Ve mağdurun ölene kadar kalmasını ve kalmasını sağlayan sevgi yanılsamasını tanımlamak için dile ihtiyacımız var.

Zenpara – Para ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1668 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*