Acıselsan operasyonunun perde arkasından ‘Caravan’ çıktı haberi

Bugünün Mühim haberleri konusunda Acıselsan operasyonunun perde arkasından ‘Caravan’ çıktı haberi başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Zenpara – KULİS HABER

Yatırım danışmanlığı hizmeti veren Caravan Capital Management LLC’nin, Acıselsan Acıpayam Selüloz Endüstri ve Ticaret (#ACSEL) hisselerinde yaptığı işlemler dikkatlerden kaçmadı!

Caravan isimli yabancı fon, hisseler 4 liradan 20 liraya kadar fırladıktan sonra satışa geçti.

11 milyon liraya denk gelen 780 bin Adet hisseyi bir günde satan fon, şirketteki payının yüzde 5’in altına düştüğünü açıkladı.

Aslında elinde avcunda ne varsa sattı!

Şirketin yaklaşık yüzde 7 oranındaki payı bir günde borsada satıldı. İkincil halka arz gibi bir satış yapıldı. Acısalsan, özsermayesi yaklaşık 40 milyon lira olan Denzli’de Etkinlik gösteren küçük ve orta ölçekli bir işletme. Caravan isimli bir yabancı fonun 450 borsa şirketi içerisinde Acıselsan’ı Neden tercih ettiği bilinmiyor. Bu yüzden Caravan’ın düşük fiyattan topladığı hisseleri yüksek fiyattan satarak büyük para kazanması, “Bıyıklı yabancı” işlemi olarak yorumlandı.

Borsa çevrelerinde Caravan Capital Management LLC’nin fonları üzerinden yapılan işlemin Türk borsacıya ait olduğu söyleniyor.

Wall Street yatırımcıları kaçacak yer arıyor

Borsa İstanbul güne sert satışlarla başladı

 


Zenpara Para ve Finans konusunda en büyük yardımcınız.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Borsa ve Pay senetleri Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 2451 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*