Abdülkadir Selvi: Yeni dönemin siyasi kodları

Reis Erdoğan seçimden sonra ilk kez emekli oldu. Çünkü Erdoğan yeni bir döneme hazırlanıyor.

31 Mart ve 23 Haziran seçimlerinde yeni bir denklem oluşturuldu.

Bu sürecin, Eylül 1900’den itibaren hız kazanması bekleniyor. Futbol, ​​bir zamanlar 11 kişinin topla oynamış olduğu, ancak sonunda oyunu oynadığı bir oyun olarak tanımlandı. Almanlar kaz kazandı. 3 Kasım 2002 seçimlerinden bu yana, seçimler “adayların rekabet ettiği, ancak Erdoğan’ın kazandığı” bir sisteme dönüştürüldü. Ancak 31 Mart ve 23 Haziran seçimlerinde bu formül bozuldu. Şimdi Erdoğan’ın önünde yeni bir siyasi gerçeklik var.

Hareketin avantajı hala Erdoğan’ın elinde.

Ancak 23 Haziran’dan sonra muhalefet tek Güç değil.

PARTİ VE KABİNDE DEĞİŞİM

Futbolcular İstikbal sezon için hazırlık yapmak için kampa çekildiklerinde, Erdoğan kısa süreli tatilini görmeye ihtiyaç duyuyor. Erdoğan tatile çıktığında, AK Parti’nin sahne arkasında değişme beklentisi artıyor. Bu sefer öyleydi. Erdoğan’ın Reis yardımcılığını ve kabinesini değiştirmesi bekleniyor.

Ama hemen tatil dönüşü değil. Çünkü Erdoğan, AK Parti illere teşekkür etmek üzere belediye başkanının ziyaretini kazandı. Değişikliğin bu yolculuklardan sonra gerçekleşmesi bekleniyor. 11 Temmuz’da yapılan MKYK toplantısından Evvel, beş Reis yardımcısının değişeceği beklentisi vardı, Ama olmadı. Çünkü Erdoğan’ın aklındaki takvim farklı. Erdoğan’ın ülkeye yaptığı gezilerden sonra, hem parti idaresinde hem de kabinede küçük bir revizyon yapılması bekleniyor. Ancak kitleler AK Parti’nin Reis yardımcısı olacak kim değil.

YENİ ÇAĞIN SİYASİ DİLİ

Erdoğan’ın ülkeye yaptığı geziler kitlelere hitap edecek bize yeni politikalar hakkında bir ipucu verecek

Yeni Politika yeni bir politik Dil gerektiriyor ve stil Başkanlık sistemi ile iki kutuplu bir yapı ortaya çıktı. Cumhurbaşkanlığı sisteminin girdiği seçimlerde, kutuplaşma dili onun gücünü kaybetmesine Neden oldu ve muhalefet kazandı. Muhalefet sistemi ve muhalefet 24 Haziran seçimlerinde 32’den Çok Mebus yetiştirdi. İYİ Parti, barajı geçemese de 43 milletvekiliyle Meclise girdi. Mahalli seçimlerde CHP, İstanbul ve Ankara’yı kazandı. Cumhurbaşkanlığı sistemi sadece Erdoğan’a hizmet etmedi. Tıpkı muhalefetin başkanlık sisteminden kârlı olması gibi.

Erdoğan, “Türkiye ittifakının” öne sürdüğünü Ayrım ettiğinden dolayı geride duruyorum.

Yeni dönem siyasi dilde ve tarzda bir değişiklik olacak mı? Görmemiz gerek. Personeldeki küçük bir değişikliğin yeterli olacağı izlenimini edindim. Siyasi dilde ve yönetim tarzında hiçbir değişiklik yoktur.

YENİ TARAFLARA HAZIRLANMA

Erdoğan, şu anda kurulacak yeni partilere odaklandı. Lider Ümmeti bölecekler ”dedi. Gül, Babacan ve Davutoğlu’nun rahatsız olduğunu söyledi. “Vakit olacaklar, boş bir çuval ait gibi düşecekler, ifadesi Tekrar ona ait. Ancak Netice olarak, 31 Mart’ta İstanbul bir sistemde binde 1.3’ü kaybetti, Erdoğan’ın yeni partilere karşı Önlem alması gerekiyor. Zamanında yapılırsa, seçime dört Sene kaldı. Ancak erken seçim yapılması durumunda, önceden hazırlanılması gerekir. Erdoğan’ın kurulacak partileri iki noktadan hedeflemesi bekleniyor.
2- AK Parti sırasında Reis, başbakan ve bakanlık yaptılar. Şimdi davamıza ihanet ediyorlar, bizi arkadan bıçaklıyorlar.

Erdoğan yeni partileri erken doğuma zorluyor.

Zenpara – Para, Finans, Ekonomi ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 901 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*