ABD’li yatırımcı ve finans uzmanı Jim Rogers’tan dikkat çeken Türkiye açıklaması

Bugünün Mühim haberleri konusunda ABD’li yatırımcı ve finans uzmanı Jim Rogers’tan dikkat çeken Türkiye açıklaması başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Dünyaca Meşhur ABD’li yatırımcı ve finans uzmanı Jim Rogers, Türkiye ile ilgili dikkat çeken açıklamalar yaptı. “Türkiye için riskleri fırsatları nasıl görüyorsunuz?” sorusuna Cevap veren Rogers, “Türkiye özelinde konuşacak olursak ki para biriminizi Denetim edecek olursanız, iyi bir Denetim olursa para biriminde Türkiye Çok heyecan verici bir Diyar olur” dedi.

Gerçek Gündem’de yer alan habere göre, 2020 yılının Nihayet çeyreğine girilirken piyasalar, yeni tip korona virüs Olay sayılarındaki artışlara ve aşı konusundaki Müspet haber akışına kilitlendi.

“DOLAR YÜZDE 10 Kıymet KAYBEDEBİLİR”

Morgan Stanley ABD Baş Pay Senedi Stratejisti Mike Wilson ABD dolarının İstikbal 12 ayda yüzde 10 Kıymet kaybetmesinin mümkün olduğunu ileri sürdü. Dolarda düşüş beklentisine Neden olarak önümüzdeki dönemde ABD’nin yapısal açıklar konusunda muhtemelen en agresif olacağı Vakit olacağı yorumunda bulundu.

JİM ROGERS’TAN ALTIN AÇIKLAMASI

Emtia patlamasını 2000’lerin başında bilen tek isim olan, uluslararası piyasalarda “Yatırım Gurusu” olarak bilinen, Dünyaca Meşhur ABD’li yatırımcı ve finans uzmanı Jim Rogers A Para’da yayına katılarak, piyasalar hakkındaki görüşlerini paylaştı.

“Kıymetli metallerde düşüş devam eder mi? Özellikle altın beklentiniz nedir?” sorularını yanıtlayan Rogers, “Benim altınım var. Bir balon olarak patlayacak diye düşünmüyorum. Belki daha Çok altın daha Çok gümüşü dikkate alabilirim önümüzde haftalarda. Gümüşü altından daha Çok dikkate alabilirim. Çünkü gümüş daha ucuz. Altın ve gümüş önümüzdeki 2-3 Sene içerinde belki bir balona dönüşebilir. Lakin şu an için bir balon görmüyorum” ifadelerini kullandı.

DİKKAT ÇEKEN TÜRKİYE YORUMU

“Bütün bu pandeminin yarattığı sıkıntılar dahilinde Türkiye 3. çeyrekte yüzde 6.7’lik bir büyüme kaydetti. Sizin bu büyüme oranını yorumlama şekliniz nedir? Türkiye için riskleri fırsatları nasıl görüyorsunuz?” sorusunu cevaplayan Rogers, şunları kaydetti:

“Yılın başında her şey o kadar kötüydü ki şimdi daha iyi görünüyor. Öyle de olması lazım. Singapur’a Türkiye’ye Çin’e bakalım. Yani beklentim bu gidişatın sürmesi. Çünkü her şey çökünce bir canlandırma için bütün paralar harcandı. Türkiye tabi daha iyi durumda. Türkiye özelinde konuşacak olursak ki para biriminizi Denetim edecek olursanız, iyi bir Denetim olursa para biriminde Türkiye Çok heyecan verici bir Diyar olur.”

Rogers, “Türkiye’de yatırımınız var mı ya da yatırım planınız var mı?” sorusunu ise şöyle yanıtladı:

“Türkiye’de şu an yatırımım yok. Lakin söylediğim gibi eğer para biriminizin gidişatı iyi olursa ve sürdürülebilir bir Denetim sağlarsanız o Vakit benim tabi ki de ilgim artar Türkiye’ye.”

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Para ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 2280 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*