ABD’li Meşhur yatırımcı Sheldon Adelson hayatını kaybetti

ABD’li ünlü yatırımcı Sheldon Adelson hayatını kaybetti

Ekonomi bölümünde ABD’li Meşhur yatırımcı Sheldon Adelson hayatını kaybettibaşlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

The Venetian ve The Palazzo gibi otellerin sahibi olan Las Vegas Sands’in Başkanı ve CEO’su ABD’li yatırımcı Sheldon Adelson, lenfoma ile mücadelesini kaybetti ve eşi vefat ettiğini duyurdu.  Adelson’ın bir süredir kan kanseriyle mücadele ettiği bilgisi paylaşıldı.

PANDEMİ SÜRECİNDE Adi SIKÇA ANILDI

Corona virüs salgını ortaya çıkarken Adelson, Nevada ve New York’ta Sağlık hizmeti sağlayıcıları ve ilk müdahale ekipleri için 2 milyon cerrahi maske tedarik etti.

Kişisel Boeing 747’sini Çin’in Guangzhou kentindeki maskeleri alıp hemen dağıtım için her iki eyalete teslim etmesi için gönderdi. Şirket, Nevada’ya Mühim miktarda yiyecek ve su tedarikine ek olarak Surat binlerce kişisel koruyucu Elbise, ekipman ve yaklaşık 2 bin koronavirüs test kiti bağışlamasıyla gündeme gelmişti. 

TRUMP’A EN BÜYÜK BAĞIŞI YAPAN KİŞİYDİ

Adelson ve eşi Miriam’ın ABD Başkanı Donald Trump’a seçim kampanyasında en büyük para bağışı yapan kişiler arasında yer almıştı. Adelson’ın, 2015 yılından bu yana Cumhuriyetçi adaylara 250 milyon dolardan Çok bağışta bulunmasıyla gündeme gelmişti.

Zenpara uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

Bugünün Mühim Ekonomi haberleri konusunda ABD’li Meşhur yatırımcı Sheldon Adelson hayatını kaybetti başlıklı yazımızı okudunuz.

Zenpara – Para, Finans, Ekonomi ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1662 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*