AB’den ABD’ye ticari misilleme uyarısı

Avrupa Birliği (AB), ABD Avrupa ülkelerinden ithal edilen otomobillere ek gümrük vergileri uygularsa, 35 milyar avroluk ticari misilleme yapıldığını açıkladı.

AB Ticaret Komiseri Cecilia Malmström, Avrupa Parlamentosu

Ticaret meselelerinin AB'nin öncelikleri arasında olduğunu vurgulayan Malmström, tek taraflı ticaret politikalarından kaçınılması gerektiğini söyledi.

Malmström, AB’nin açık, kapsayıcı, şeffaf ve değerlere dayalı olduğunu açıkladı; alanı. stres oldu. [19659002] Malmström, ABD arabalara ve yedek parçalara ek vergi koymaya karar verirse AB 'nin 35 milyar avroluk bir misilleme listesi sunacağını söyledi.

Geçtiğimiz Sene ABD ile yapılan gümrük vergileri ve ticari gerginlik

ulusal güvenlik nedeniyle ithal çelik ve alüminyum üzerine ek gümrük vergileri koymaya karar verdi. ABD Başkanı Donald Trump, gümrük vergilerine karşı misillemelerde bulunduktan sonra Avrupa'dan ithal edilen araçlara vergi vermekle tehdit etti.

Temmuz 2018’den itibaren, Trump ve AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker’ın ticaret gerginliğini azaltmak için yaptığı toplantı, otomotiv sektörü Ürünleri . AB, Amerika Birleşik Devletleri ile ticaret müzakereleri devam ettiği sürece kritik otomotiv sektörüne hiçbir gümrük vergisi uygulanmamasını sağlamıştır.

Zenpara – Para, Finans, Ekonomi ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1678 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*