ABD'deki işsizlik maaşı başvuru sayısı 4,4 milyon oldu

ABD’de işsizlik maaşına başvuranların sayısı 4,4 milyon oldu

Beklentiler, başvuruların 4,5 milyon olmasıydı. Böylece, koronavirüs salgını nedeniyle ekonomik faaliyetlerin durduğu Nihayet beş haftada, işsizlik yardımlarına yapılan toplam Müracaat 26,5 milyona ulaşmıştır. Bu, Büyük Bunalım’dan bu yana istihdam piyasasındaki en kötü düşüştür. Koronavirüs salgınının etkileri ortaya çıkmaya başlamadan Evvel, başvurular en düşük 50 Sene olan 200.000’de kalmıştır.

Bu arada, bir önceki haftanın verileri aşağı yönlü revize edildi ve 5,24 milyon oldu. Başvurular, Nisan ayında işsizlik oranının yüzde 20 civarında olacağını gösteriyor. Bu rakam 2009 yılında kriz sırasında yüzde 10’luk işsizlik oranının üzerinde …

Zenpara – Para, Finans, Ekonomi ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1643 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*