ABD’de endeksler bilanço etkisiyle geriledi

ABD'de endeksler bilanço etkisiyle geriledi

Ekonomi bölümünde ABD’de endeksler bilanço etkisiyle geriledibaşlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

S&P 500 endeksi yüzde 0,56 düşüşle 3.291,70 puandan ve Nasdaq endeksi yüzde 0,85 azalışla 11.090,82 puandan işlem görmeye başladı.

Endekslerdeki negatif seyirde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin gelişmeler ve ekonomik destek paketi görüşmelerinde bir anlaşma sağlanamaması etkili oldu.

Kovid-19 vakalarındaki artış ve yeniden gündeme gelen sıkı tedbirler, ekonomik toparlanmanın yavaşlayabileceği endişelerini artırdı.

ABD’de 3 Kasım’da gerçekleşecek başkanlık seçimleri öncesinde yeni bir ekonomik destek paketinin hayata geçirilmesine dair umutların Nihayet bulması da piyasaları Menfi etkiledi.

Ayrıca, ABD’li teknoloji devlerinden Apple, Facebook ve Twitter’ın temmuz-eylül döneminde gelirlerini artırmalarına Karşın bilançolarına yansıyan bazı detaylar bu şirketlerin hisselerini Menfi etkiledi.

Apple’ın temmuz-eylül döneminde iPhone satışlarının yüzde 20 azalmasıyla şirketin hisseleri yüzde 5’i aşkın Kıymet kaybederken, Facebook’un ABD ile Kanada’daki kullanıcı sayısındaki azalışla şirketin hisseleri yüzde 4’ün üzerinde düşüş gösterdi. Twitter’ın kullanıcı sayısındaki artışın beklenenden düşük gelmesi ise şirketin hisselerinde yüzde 17’inin üzerinde Kıymet kaybına Neden oldu.

Öte yandan ABD’de söz konusu gün açıklanan verilere göre, ülkede kişisel gelirler eylülde aylık yüzde 0,9 ve kişisel tüketim harcamaları yüzde 1,4 artarak beklentileri geride bıraktı.

Analistler, piyasaların Ati hafta gerçekleştirilecek ABD başkanlık seçimlerine ilişkin gelişmeleri takip ettiğini bildirdi.

 

Bugünün Mühim Ekonomi haberleri konusunda ABD’de endeksler bilanço etkisiyle geriledi başlıklı yazımızı okudunuz.

Zenpara – Para, Finans, Ekonomi ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1454 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*