ABD yaz aylarında normale dönebilir haberi

Bugünün Mühim haberleri konusunda ABD yaz aylarında normale dönebilir haberi başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Zenpara – DIŞ HABERLER SERVİSİ

Operation Warp Speed’in Baş Bilim Danışmanı Moncef Slaoui ABD’nin 2021 yazında normale dönmesini beklediklerini açıkladı. Slaoui açıklamasında Amerikalıların sevdiklerini güvende tutmak için yılbaşını ve Şükran Günü yemeğini ailelerinden uzakta geçirmeleri gerektiğinin altını çizdi.

Operation Warp Speed ABD’de korona virüs teşhisi, tedavileri ve aşısı konusunda araştırma, üretim ve dağıtım süreçlerinin hızlı gerçekleşmesini sağlamak amacıyla kurulan bir Hususi ve Halk sektörü ortaklığını ifade ediyor. Bu girişim kapsamında ABD Ani Çok aşı ve tedavi konusunda Hususi sektör destekleri gerçekleştiriyor.

Slaoui CNBC’ye verdiği röportajda, “Mayıs ya da haziran ayında ABD nüfusunun %70 ila %80’nin aşılanmış olmasını umuyoruz. Bu sayede yaza gelindiğinde Mühim ölçüde normale dönmüş olabiliriz” dedi.

Dünya çapında korona virüs pandemisinden en Çok etkilenen Memleket olan ABD’de veriler salgının yavaşlama eğiliminde olmadığını gösteriyor. Salı günü açıklanan verilere göre ülkede 88 bin Kişi Kovid-19 sebebiyle hastaneye kaldırıldı. Salgın sebebiyle oluşan ölümlerde de artış söz konusu. Ülkede salı günü mayıs ayından bu yana 2.100 kişiyle en yüksek günlük ölüm rakamına ulaşıldı.

Doktorlar ve Bilim insanları salgının merkez üssü haline gelen ülkede insanları bir miktar rahatlatacak gelişmeleri paylaşmaya devam ediyor. Şükran Günü’nüden iki hafta sonra ABD Besin ve İlaç Dairesi (FDA) Pfizer’ın aşısı için yeşil ışık yakmayı tartışacak. Eğer aşı Onay alırsa ABD hükümeti 6,4 milyon doz aşıyı Memleket çapında topluluklara dağıtmayı planlıyor.

Aşı haberi yatırım araçları için ne anlama geliyor?

Slaoui aşılama sürecinin Bütün Amerikalılar için zorlu Ama ulaşılabilir bir hedef olduğunu düşünüyor. Baş Bilim danışmanı, “Her Sene 140 milyon ila 180 milyon doz grip aşısının ağustos ve ocak ayları arasındaki periyotta üretildiğini, dağıtıldığını ve ABD nüfusunun aşılandığını insanlar bilmeli. Yani bu sayıyı Vakit diliminde ikiye katlayabiliriz ancak bu test sürecinden farklı olarak sıfırdan yapılan bir şey değil” dedi.

Korona virüs aşısına ilişkin bir Başka konu da aşının güvenli olduğuna dair insanları ikna etmek. Nihayet yapılan bir kamuoyu araştırması salgının merkezindeki ABD’de nüfusun sadece %58’inin korona virüs aşısını yaptıracağını belirtiyor.

Slaoui konuyla ilişkili soruya, “Bu oldukça Mühim bir husus ve gerçekte ne yazık ki aşının üretimine ilişkin oluşan siyasi içerik bu tereddüdü ve Çok hızlı Devinim ettiğimiz gerçeğinden kaynaklanan Güven eksikliğini şiddetlendirdi” ifadeleriyle yanıtladı.

Moncef Slaoui, Bilim adamlarının “boş bir kağıt parçasından başlamadığını” ve aşıların yapıldığı platformlar teknolojilerinde 10 ila 15 yıllık keşif ve geliştirme çalışmaları sayesinde hızlarını artırabildiklerini belirtti. Baş Bilim danışmanı normal şartlarda bir aşı bulanın 6 ila 7 Sene arasında süreceğini ancak daha önceki çalışmaların oluşturduğu temellerden faydalanmakta olduklarının altını çizdi. Slaoui Kovid aşısı süreçlerinin hızlanmasına Muavin olan bir Başka Öğe olarak da aşının klinik denemelerinde geniş çaplı katılımcılar bulmaları olduğunu söyledi.

Slaoui, “Kısa vadede bu aşılar ve etkinlikleriyle güvenlikleri hakkında sıradan aşılar için bildiğimizden daha Çok şey bileceğiz. Her gün iki bin insan ölüyor. Denemelerin hızlı bir şekilde yapılası gerektiğinden ve insanları aşılamamız Çok Mühim olduğundan dolayı aşı hakkında Çok Çok bilmediğimiz şey uzun vadeli etkileri” ifadelerine yer verdi.

Baş Bilim danışmanı, halk aşıları almaya başladığında insanları takip etmek için kapsamlı bir gözetim sistemi oluşturduklarını söyledi. Slaoui uzun vadeli sorunlara ilişkin herhangi bir işaret gördükleri anda sorunların Hemen ele alınacağını sözlerine ekledi.

Slaoui, “Lütfen kulaklarınızı ve zihninizi açın, dinleyin ve gerçeklerle verilere göre karar verin. Eğer bunu yapabilirsek Amerikalıların çoğunluğunun aşıyı onaylayacağını düşünüyorum. %95 etkinlik pandemiye karşı sigortadır” dedi.

Borsaların yeni odağı: Sektör rotasyonu

Wall Street rekorunun ardından küresel borsalar durakladı

Borsa İstanbul’da yeni rekorlar bekleniyor

Zenpara Para ve Finans konusunda en büyük yardımcınız.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Borsa ve Pay senetleri Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1676 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*