ABD yaptırımları ikinci S-400 sözleşmesini etkilemez haberi

Bugünün Mühim haberleri konusunda ABD yaptırımları ikinci S-400 sözleşmesini etkilemez haberi başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Küresel Silah Ticareti Analiz Merkezi Direktörü İgor Korotçenko, ABD’nin Düşmanlarına Yaptırımlarla Karşı Koyma Yasası (CAATSA) kapsamında Türkiye’ye Rusya’dan S-400 alımı nedeniyle uygulanan yaptırımları değerlendirdi.

Sputnik’e demeç veren Korotçenko, “Washington’un Türkiye’ye uyguladığı yaptırımlar, ABD’nin küresel silah pazarındaki haksız rekabet uygulamalarının belirgin bir örneği. Bu yaptırımların Esas amacı, uzun menzilli S-400 sistemleri alımının ABD’nin bu tür eylemlerde bulunmasına yol açacağı konusunda Başka ülkeleri uyarmak” ifadelerini kullandı.

Korotçenko, S-400’lerin ABD’li muadili olan Patriot’ların Bütün Anne göstergelerde Rus sistemlerinin gerisinde kaldığına ve bu nedenle rekabet etme gücü olmayan ABD’nin yaptırım mekanizmalarını kullandığına dikkat çekti.

“ABD, rekabette sopa gösterme yöntemini kullanıyor ve bunun yardımıyla S-400’ü tercih eden ülkelere, devlet yöneticilerine ve liderlere Vuruş vuruyor” diye devam eden Korotçenko, bu gelişmenin Türkiye’nin S-400’ler için ikinci sözleşme imzalama arzusundan hiçbir şekilde vazgeçirmeyeceğinin altını çizdi.

Trump ve Biden Hemen aşı yaptırmalı

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’ndan Pompeo’ya yaptırım tepkisi

MSB’den ABD’nin yaptırım kararına tepki

ABD’nin yaptırım kararına 4 partiden ortak tepki


Zenpara Para ve Finans konusunda en büyük yardımcınız.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Borsa ve Pay senetleri Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1676 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*