ABD Senatosu’nda dengeler değişiyor

Bugünün Mühim haberleri konusunda ABD Senatosu’nda dengeler değişiyor başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

ABD Senatosu’nda Georgia eyaletine ait iki İskemle için tekrarlanan seçimlerde, Demokrat adaylar Raphael Warnock ve Jon Ossoff zafer ilan etti. Sonuçlar kesinleşirse, Cumhuriyetçi Parti, Reis Donald Trump’ın koltuğunun ardından Senato çoğunluğunu da kaybedecek.

ABD Kongresi’nin alt kanadı Temsilciler Meclisi’nde Ekseriyet Demokratlardayken, üst kanadı Senato’da da çoğunluğun Demokratlara geçmesi ihtimali belirdi. 3 Kasım başkanlık seçimini kazanan Demokrat Partili Joe Biden’ın plan ve programlarını hayata geçirmesi bakımından önem taşıyan gelişme, ırkçı-köleci geçmişi bulunan Cenup eyaleti Georgia’da gerçekleşti.

Cumhuriyetçi Parti’nin kalesi addedilen Georgia eyaletinin Senato’da sahip olduğu iki İskemle için tekrarlanan seçimlerde, Demokrat Parti’nin aday gösterdiği Atlanta kentindeki Ebenezer Baptist Kilisesi’nin yöneticisi Raphael Warnock ve Yahudi kökenli Jon Ossoff zafer ilan etti. Sonuçlar kesinleşirse Başşehir Washington DC baştan aşağı ‘maviye’ dönecek. Reis koltuğu, Meclis ve Senato Demokratların kontrolünde olacak.

Başka yandan 3 Kasım başkanlık seçimini kaybeden Cumhuriyetçi Partili Donald Trump’ın ırkçılıkla suçlanmasına koşut, Georgia’nın Warnock-Ossoff ikilisinden yana tercihte bulunması, tarihi Anlam da taşıyor. Zira Warnock, Georgia’dan seçilen ilk Kara senatör, Ossoff da Georgia’dan seçilen ilk Yahudi senatör oldu.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Para ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1656 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*