ABD istedi, Venezuela ile tecim durdu

Tecim, Ziraat Bankası'nın hesaplarını kapattığı Venezuela ile durdu. İki Diyar kaydındaki süratli artış arasındaki 2018 ticareti, ABD yaptırımları tehdidinin arkasından bu senenin ilk yarısı olarak durduruldu. Türkiye İstatistik Kurumu verilerine gore, 2019’da, Türkiye'nin Venezüella’dan ithalatı geçen senenin ilk 6 ayında, geçen senenin aynı dönemine gore yüzde 99,5 oranında azalarak, 879 milyon dolardan 4 milyon dolara geriledi. Türkiye’nin bu ülkelere Emre Cumhuriyeti’nin ihracatı ile deveci de aynı dönemde yüzde 34 oranında azalarak 42 milyon dolara geriledi. Bu zamanda tecim hacminde yüzde 95 düşüşle 46 milyon $ 'a geriledi. [19659003] ABD, ALTIN ​​ÇÖZÜMÜNÜN ÇÖZÜMÜNÜN ÇÖZÜMÜ, TÜRKİYE ALTIN ​​DURDUĞU GELİYOR , 2018, Caracas için ağır bir yaptırım öngördü; altın ticareti, altın alımını durdurdu. Ekim 2018 – Haziran 2019 içinde 9 ay olan Türkiye, bu ülkelerden asla altın alım yapmamıştır. [19659002] ABD yetkilileri, Türkiye’nin Venezüella’yla altın ticaretini durdurması istendi, ABD Gömü Bakanlığı yetkilileri yetkililerle bir araya geldi ve Ankara’daki iş adamları Türkiye’ye geldi.

Zenpara – Para, Finans, Iktisat ve Forex Mevzularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve içsel mevzularda yönlendirmez, yalnızca Genel informasyon verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1668 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*