ABD ile AB içinde tecim savaşının fitili ateşlendi

ABD ve Avrupa Birliği arasındaki eleştiri havacılık sektörü de Dahil olmak suretiyle Nihayet gerilimler, iki Taraf içinde bir tecim savaşı ihtimalini artırdı.

ABD Başkanı Donald Trump tarafınca verilen ekonomik ve ticari kararlar, Avrupalı ​​müttefikleri ile aynı çizgide.

Dünya Tecim Örgütü’nün (WTO) Nihayet 15 senedir AB ile ABD arasındaki Boeing-Airbus anlaşmazlığı mevzusundaki sonucu ile tecim savaşının artması olasılığı artacaktır.

ABD merkezli Boeing ve AB şirketi Airbus, Fransa, Almanya, İngiltere, İspanya ve Hollanda ile ortaklaşa karşılıklı olarak ortak sübvansiyonlar almakla suçlanıyor.

Bu firmalar, DTÖ yapısı içinde haksız rekabet için birbirlerine karşı yasal işlem yürütüyorlar. n, ABD, Avrupa ülkelerinin Airbus’a verdiği teşviklerin yasadışı bulunduğunu ve AB’nin ABD’nin Boeing’e vermiş olduğu vergi imtiyazlarının ve şirketle meydana getirilen askeri sözleşmelerin yasal olmadığını iddia ediyor.

Ürünlerine ek 7,5 milyar ABD Doları tutarında gümrük vergisi onaylayan DTÖ kararının gerginliği çoğaltması planlanıyor.

Kararla eşzamanlı olarak AB tarafı, DTÖ’nün gümrük vergilerine izin vermesi durumunda ABD’nin misillemede bulunacağını deklare etti. DTÖ kararının peşinden Washington, DTÖ kararıyla, Fransa, Almanya, İspanya ve Birleşik Krallık’tan sivil havacılık araçlarını çeşitli ürünlerin yüzde 10 ila 25’ini kullanabilmiştir.

Devam etmekte olan bir başka DTÖ dosyası, AB’nin ABD’ye karşı Boeing sübvansiyonları başvurusunu içermektedir

. Benzer şekilde, AB’nin ABD’ye ek gümrük vergileri uygulaması planlanıyor. Bu kararların uygulanmasının peşinden, taraflar arasındaki tecim gerginliğinin misilleme ile artacağı ve dolayısıyla Tüm taraflara Ağırbaşlı ekonomik Zarar verecek bir sürecin başlamış olacağı öngörülmektedir.

– Çelik vergisi

Ulusal güvenlik nedenleriyle ithal edilen çelik ve alüminyum için ek gümrük vergileri koyma kararından muaf tutulduğu AB ülkeleri Dış olmak suretiyle 2018 senesinde başlatıldı.

Yoğun müzakerelere Rağmen, AB tarafı ABD’nin ABD’nin sırasıyla% 25’i,% 10’unu çelik ve alüminyum üretmesine karar verdi.

ABD’ye karşı ticari misilleme olarak dengeleme önlemleri alan AB, mısır, kuru fasulye, pirinç, mısır gevreği, yerfıstığı yağı, yaban mersini, portakal suyu, viski, puro, sigara, tütün ithal etti. ruj, kot pantolon, yorgan, Ayakkabı, lavabo, merdiven, serinletici, motosiklet, yat, tekne, tüp ve çelik şeklinde yüzlerce değişik ürüne yüzde 25 gümrük vergisi uyguladı.

-Author tehdidi

ABD Başkanı Trump, AB’nin misilleme kararının peşinden Avrupa’dan ithal edilen araçlar. Böylece, gerginlik devam eden transatlantik ilişkilerde kesme noktalarını arttırdı. tarifeleri ve tarife dışı kısıtlamaları sıfıra indirmek için beraber çalışmaya karar verdiler.

Liderler ticari anlaşmazlıkları görüşme etmeyi ve çözmeyi kabul etti ve karşılıklı ticareti kolaylaştırmak için diyaloga girmeyi kabul etti. AB, ABD Birleşik Devletleri ile tecim müzakereleri devam etmiş olduğu sürece eleştiri otomotiv sektörüne ek gümrük vergisi uygulanmamasını elde etmiştir. .

Zenpara – Para, Finans, Iktisat ve Forex Mevzularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve içsel mevzularda yönlendirmez, yalnızca Genel informasyon verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1642 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*