ABD borsaları düşüşle açıldı haberi

Bugünün Mühim haberleri konusunda ABD borsaları düşüşle açıldı haberi başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

ABD borsaları haftanın Nihayet seans gününe düşüşle başladı. Yatırımcılar Wall Street finansal teşvik paketi görüşmelerinin bozulması, artan korona virüs vakaları ve şirketlerin paylaştığı bilanço rakamlarıyla birlikte düşüş gösterdi.

Dow Jones Endeksi 134 puan düşüşle %0,5 puan ekside güne başladı. S&P 500 Endeksi %0,5 oranında düşerken teknoloji odaklı Nasdaq Endeksi %0,8 oranında düşüşle güne başladı.

Hafta başında, ABD Senatosu Ekseriyet Lideri Mitch McConnell 9 Kasım’a kadar Senato’yu erteledi. Demokratların ve Cumhuriyetçilerin yeni finansal teşvikler konusunda anlaşmaya varmaları imkânsız hale getirdi. Bu arada ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’yi sekteye uğrayan müzakerelerin durumunu kötüye kullanmakla suçlayarak bunu “siyasi bir gösteri” olarak nitelendirdi.

Korku endeksi Kovid vakalarıyla birlikte yükseliyor

Yatırımcıların korku göstergesi olarak adlandırdığı volatilite endeksi (VIX) Perşembe günü 41,2’ye yükseldi. Bu rakam 15 Haziran’dan bu yana ulaşılan en yüksek seviyeyi ifade ediyor. Dünyanın birçok yerinde yükselen yeni vakaların oluşturduğu Kaygı nedeniyle volatilitede de yükseliş yaşandı.

Johns Hopkins Üniversitesi verilerine göre, ABD’de korona virüs vakalarının yedi günlük ortalaması bu hafta Bütün zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Avrupa’da Almanya ve Fransa artan Olay sayıları nedeniyle yeni karantina tedbirlerine başladı.

Borsalar düşerken yatırımcılar ne yapmalı?

 

ABD’de kişisel harcamalar eylülde arttı

 

Teknoloji devleri pandemiye bağışıklık kazandı

 


Zenpara Para ve Finans konusunda en büyük yardımcınız.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Borsa ve Pay senetleri Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 2280 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*