3 milyar TL’lik yeni portföy şirketi yolda: Hedef sorunlu krediler

Türkiye, iki bağımsız varlık yönetim şirketi olan Actus ile İstanbul portföyünü birleştirmek için imzalandı.

3 milyar TL'nin üzerindeki şirketlerin birleşmesiyle, Türkiye'nin en büyük yerli sermayeli bağımsız varlık yönetim şirketine ulaşmasının portföy büyüklüğü olacağını söyledi.

yeni fon kapsamında kurulacak yeni şirketler, Türkiye'de sorunlu şirketler kredileri için de bir fon oluşturmayı planlıyor.

Her iki kurum tarafından da, yurtdışındaki yabancı kurumsal yatırımcı portföyünün yurtdışındaki yeni fonuna yatırımcı getirmeyi amaçlamaktadır.

geçen Sene Ağustos'ta TL'nin Kıymet kaybetmesinden sonra birçok şirket Para akışını Denetim etmekte zorlandı ve finansal zorluklar yaşadı. Şirketin bu süreçten yeniden yapılandırması ekonomik gündemin ilk döneminde gerçekleşmiştir. Bankalar & # 39; Takipteki alacaklar oranı yüzde 4,1'e ulaşırken, BDDK bu oranın yüzde 6'ya kadar çıkabileceğini açıkladı. Öte yandan, birçok yabancı finans kurumu bankalardan sorunlu krediler almakla ilgilenmektedir. Birisi Fonlardan biri, bankaların ödünç verdikleri ancak Art dönüşlerinde sorun yaşadıkları Kıymetli şirketlere gerekli finansmanı sağlayan bir fon olacak. birleştirilecek. Barış Hocaoğlu şirketin Genel müdürü olacak. Birleşmeden sonra, yeni yapıdaki Actus Asset Management ortakları yüzde 33,25 paya sahip olacak. Global Yatırım Holding aynı zamanda şirkette yüzde 40 hisseye sahip olma seçeneğine de sahip olacak.

Birleşmeden sonra Hocaoğlu, yedi farklı emeklilik fonunu yöneteceklerini söyledi ve: Bir yandan Hususi portföy yönetimi diyoruz, hem kurumsal hem de bireysel sözleşmeler açısından Çok büyüküz. 19

Hocaoğlu, 3 milyar TL portföyünün 1,5 milyar TL'sinin yabancı yatırımcılara ait olduğunu belirtti. Birleşmeyi tamamladıktan sonra, Hocaoğlu yeni fonların kurulacağını ve şunları söyledi: “Kredi verilen ancak ödeme yapamayan ve Kapital katkısı ile Kıymet yaratmaya odaklanan şirketlerin yeniden yapılandırılmasına odaklanacağız. yeni kredilerin ve Var kredilerin yeniden yapılandırılması. [Ancakhernekadarhernepahasınaolursaolsunbusektörünfinansmanınısağlamlaştırmakiçinsağlamlaşıyorlardı”19659002] – 3 milyar TL Bu program üniversiteleri destekledi ve bir fona yatırım yapmalarının önünü açtı. Actus’un onaylı fonu, üniversite-Endüstri işbirliği projelerini destekleyecek. İstanbul Varlık Yönetimi'nin ilaç ve tıbbi teknolojilerdeki fonu şunları söyledi: toplam İki fonun toplam büyüklüğü 250-300 milyon TL'ye ulaşacak. sektörün toplam büyüklüğünün 700-800 milyon lira olduğunu söyledi.

Zenpara – Para, Finans, Ekonomi ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1678 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*