2021 yılı GOÜ’ler için ‘Tadından Yenmeyebilir’

Kaynak: bnnbloomberg.ca

Nihayet haftalarda gelişen piyasalardaki toparlanma ile, yatırımcılar için şimdilik her şey yolunda gidiyor. Kasım ayındaki toparlanma 2021’de yatırımcıları nelerin beklediğine dair ipuçları veriyor.

ABD başkanlığının yaklaşan Çağ süreci ve Covid-19 aşısındaki Nihayet gelişmeler, gelişmekte olan ülkelerin finansal varlıklarında Mühim artışlara Neden oldu. 2020’nin başından bu yana tahvil kayıpları ortadan kalkarken, MSCI F / X endeksi, Ocak 2019’dan bu yana en iyi ay olan üst üste ikinci yılı yaşıyor. MSCI Pay senedi göstergesi, Mart 2016’dan bu yana en yüksek ayını yaşamak üzere.

Bu toparlanmanın temeli, yabancı yatırımcıların yükselen piyasalara olan ilgisinin yenilenmesidir. Uluslararası Finans Enstitüsü verilerine göre dördüncü çeyrekte gelişmekte olan piyasalara yönelik portföy akışları, Nihayet sekiz yılın en yüksek seviyesine ulaşacak. altında). Deutsche Bank AG Singapur’da gelişmekte olan piyasalar makro araştırma başkanı Sameer Goel’e göre, Nihayet toparlanma sadece bir başlangıç. Goel, “Gelişmekte olan piyasalardaki az yatırım yapılan Pay senetleri şimdilik 2021’de bir ‘bal ısırığı’ haline İstikbal, Mühim bir döngüsel artış potansiyeline sahipler.

Yalnızca Deutsche Bank, bu karlılığı, Goldman Sachs ve JP Morgan Chase, geçtiğimiz haftalarda bu varlıkların artırılması çağrısında bulunurken, UBS Group AG, gelişmekte olan piyasaların, pandemi öncesi seviyelere yaklaşan küresel ekonomik normalleşmeden yararlanacağını belirtti. 2021.

Tekrar de önümüzdeki aylarda bu toparlanmayı yavaşlatacak etkenler var Sosyal hareketliliğin yeniden sağlanması toparlanma yolundaki en Mühim etkenlerden biri Ancak kışın gelmesi, tatil mevsiminde sosyalleşme ve soğuk Hava koşulları pandeminin yayılma riskini artırıyor Tayvan, Cenup Kore ve Tayland gibi bazı merkez bankalarının para birimlerinin değerindeki artışı yavaşlatma hamleleri piyasalardaki yükselişi sınırlayabilir. Çin merkez bankasının, Yuan’ın gücüne karşı bir tavır alıp almadığını anlamak için yakından takip ediliyor.

Gündemdeki bu engellere Karşın, gelişmekte olan piyasaların para birimlerini Müspet yönde etkileyecek ve yakından izlemeye Kıymet kılacak üç Anne Neden var; oranları, olması gerekenden daha düşüktür ve 5 yıllık ortalama REER ölçümlerine kıyasla Z-skor ortalaması -0,4’tür. Türkiye, Brezilya, Rusya, Macaristan ve Malezya gibi ülkeler -1,4 veya daha az ile Çok düşük derecelendirmelere sahip. [19659003] tarihi, bu gösterge ekonomik hızlanma potansiyeli olduğunu gösteriyor. Ortalama Z puanı, 2008’deki küresel ekonomik krizin ardından Nisan 2010’da 0,9’a ulaştı. Benzer şekilde, Fed’in üçüncü tur genişlemesinin (Operation Twist, QE) uygulanmasının ardından Nisan 2013’te 0,7’ye yükseldi. Her iki dönemdeki koşullar, düşük ABD reel faiz oranları ve artan küresel üretim göz önüne alındığında Var ekonomik koşullara benzer.

Fed’in ABD enflasyonunun ortalama enflasyon hedeflemesi rejiminde yüzde 2’nin üzerine çıkmasına izin verme taahhüdü, ABD tahvillerinin reel getirisi anlamına geliyor. daha da düşeceği anlamına gelir. Dünyanın negatif getirili tahvil stokunun 17 trilyon doları aşmasıyla, Durum gelişmekte olan piyasalar lehine ilerliyor. Bloomberg ekonomistlerinin tahminlerine göre, gelişmekte olan ekonomilerin 10 yıllık reel getirileri, şu anda düşük olan ABD reel getirilerine kıyasla üç yıllık ortalamada + 0.8 Z-skoruna sahip. En yüksek Z puanına sahip ülkeler, 2.0’ın üzerinde puanlarla Çin ve Cenup Afrika olarak görünmektedir.

Nihayet 12 ayda gelişmekte olan piyasa tahvillerine yabancı girişlerin ortalama Z-skoru, beş yıllık ortalamaya göre -0,7 civarındadır. Pay senetleri için ortaya çıkan puan -1,3’tür. Gelişmekte olan ülkelerin & # 39; borç pozisyonu hafif, Endonezya rupisi veya Meksika pezosu iyileşme olmadan Müspet bir getiri sağlayabilir. Ancak, ülkeler olarak Cenup Kore, Tayvan, Tayland, Malezya ve Türkiye ‘ Para birimleri, düzelmeden en Çok Yarar sağlayacak ülkeler arasında.

Çeviri: Cem Cetinguc

Çin PMI rekorlara doyamıyor!

Aşı Gelişmekte Olan Pazarları Aşılayacak mı?

2020’de dünya genelinde yüzde 4,3 daralma bekleniyor

Zenpara hakkında 1676 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*