2020 Yılına Ait AÖF Yaz Okulu Hangi Tarihte? 2020 Yılı AÖF Yaz Okulu Ne Vakit?

ÜNİVERSİTENİN KONUSU HAKKINDA AÇIKLAMA

Kıymetli Açık Öğretim Sistemi Öğrencileri,

Üniversitemiz Rektörü. Fuat Erdal, öğrencilerimizden gelen yoğun talep üzerine, 2019-2020 akademik yılında Açık Öğretim, Ekonomi ve İşletme Fakültelerinde "Yaz Okulu" yerine "Üç Ders Sınavı" uygulamak için alınan kararı yeniden değerlendirme kararı aldı.

Bu doğrultuda 08.07.2020 tarihinde toplanan Üniversite Yönetim Kurulu bir "Yaz Okulu" açmaya karar verdi. "Yaz Okulu" sınavları pandemi koşullarının izin verdiği durumlarda Eylül ayında, Çehre yüze veya çevrimiçi olarak yapılacaktır.

"Yaz Okulu" Müracaat takvimi üniversite web sitemizde duyurulacaktır.

Bütün öğrencilerimize sınavlarında sağlıklı günler ve başarılar diliyoruz.

] Açıköğretim, Ekonomi ve İşletme öğrencilerine yaz okulu açıldı. Yaz okulu süreci sonucunda öğrenciler test edilecektir. Açıköğretim Fakültesine devam eden öğrenciler için yaz okulları Mecburi değildir, Mecburi değildir.

Açık Öğretim Fakültesi tarafından geçen Sene ilk kez uygulanan yaz okulu eğitimleri bu Sene da devam ediyor. Yılın başında yayınlanan takvime göre, önümüzdeki aylarda yapılması planlanan AÖF yaz okulunun koronavirüs nedeniyle ertelenip ertelenmeyeceği merak ediliyor.


Açıköğretim Fakültesi tarafından düzenlenen yaz okulu sınavlarının beklenmesi sürüyor. Geçen Sene ilk kez uygulanan Açık Yaz Okulu'nun her Sene yayınlanan takvime göre yapılması planlanıyor. Yaz okulu, koronavirüs nedeniyle tarihi erteleme olasılığı olsa bile, programa göre 5 Eylül 2020'de 5 ilde yapılacak.

YAZ OKULU 5 Eylül 2020'de ne Vakit alınacak? Bütün illerde yaz okulu sınavı yapılması planlanmaktadır.

Y DAHA AZ OKULDA KİM OLABİLİR? Fakülte öğrencileri kayıt yaptırabilirler. 2- Öğrenciler daha Evvel hiç yazmadıkları dersleri yaz okulunun alt ve üst yarıyıllarında alabilirler. Bütün bu koşullar altında, yaz okulunda en Çok 5 ders seçebilirler. 3- FF Derslik notu olan öğrenciler bu dersi / dersleri yaz okulunda alabilirler. 4- Toplam Derslik Ortalaması (GNO) 2,00 & # 39; Sınıfta kalan öğrenciler şartlı olarak aldıkları dersleri, yani CD, DC ve DD harf notlarını aldıkları dersleri alabilirler.

Yaz okuluna kimler katılabilir? 2019-2020 eğitim-öğretim yılında Nihayet kez yapılacak üç ders sınavına girme hakkı olan öğrenciler, Güz ve bahar yarıyıllarında yaz kurslarına katılmak istiyorlarsa yaz okuluna başvurabilirler. . Ancak, yaz okuluna kaydolan Öğrenci üç derse devam edemez.

3- Öğrenciler yaz okulunda üst veya alt yarıyıllardan daha Evvel almadıkları dersleri alabilirler. Bütün bu koşullarda, yaz okulunda en Çok 5 ders seçebilirler. 4- FF notu olan bir Öğrenci yaz okulu programında bu dersi alabilir. 5- Toplam Derslik Ortalaması (GNO) 2,00 & # 39; Sınıfta kalan öğrenciler şartlı olarak aldıkları dersleri, yani CD, DC ve DD harf notlarını aldıkları dersleri alabilirler.

Yaz okulunda hangi kurslar açılacak?

1- Ders seçimi, aof.anadolu.edu.tr adresindeki Kayıt Otomasyonu bağlantısı Yaz Okulu Kayıt linkinden ilgili kayıt tarihleri ​​arasında yapılacaktır. 2- Yaz okulunda açılacak dersler / kurslar, yaz okulu kayıt tarihinden sonra ilgili birim kurulunun kararı ve Senatonun onayı ile belirlenir. Yaz okulundan not almak için ders alabilir miyim? 1- Not ortalaması 2.00 veya 2.00 üzerinde olan ve FF harf notu dışında başarısız olan bir Öğrenci, yükseltmek için bir ders seçemez. 2- Genel not ortalaması 2.00'den az ve başarısız FF notu olan ders ile şartlı geçişler (CD, DC ve DD) alınan derslerden / derslerden en Çok 5 ders seçebilir. Genel not ortalamam 2.00'ün altında; Yaz okulu için hangi dersleri seçebilirim?
Açılacak derslerden FF harf notu aldığınız kurs / kurslar, (CD, DC ve DD) 'dan Name notu aldığınız kurs / kurslar ve hiç almadığınız kurs / kurslar ve en Çok 5 ders

Üç ders alacağım yaz okuluna kaydolabilir miyim?

1- 2019-2020 eğitim-öğretim yılında üç ders almaya hakkı olan Öğrenci, bir ders seçmeden,
2- Bir Öğrenci aynı anda üç ders sınavına ve yaz okuluna devam edemez.

Yaz okuluna Mecburi devam var mı? [19659035] Yaz okulu, öğrencilerimize sadece belirlenen süreden Evvel eğitimlerini tamamlama fırsatı vermekle kalmaz, aynı zamanda bütünleme sınavı taleplerinin karşılandığı anlamına gelir.

Yaz Okulu Açık Öğretim Sistemine göre öğretildiğinden beri devam etmek zorunludur.

Mezun olacak üç dersim var, üç ders sınavına mı yoksa yaz okuluna mı gideyim?

1- Üç ders sınavı

2- Bir Öğrenci aynı anda üç ders sınavına ve yaz okuluna devam edemez.


Yaz okulu Tahsil ücreti ne kadar?

Yaz okulu 2019 Sene ücretleri aşağıdaki gibidir.

Alınan Ders Sayısına Göre Ödenecek Ücret Ücreti

Yaz okulunda 1 ders alan öğrenciler toplam 160,00 TL öderler.

Yaz okulunda 2 ders alan öğrenciler toplam 175.00 TL ödemektedir.

Yaz okulunda 3 ders Yaz okulunda 4 ders alan öğrenciler toplam 205,00 TL öderler.

Yaz okulunda 5 ders alan öğrenciler toplam 220,00 TL öderler.


Hangi öğrencilerin yaz okulu kayıtları için ödeme yaptıkları

Anadolu Üniversitesi Yönetim Kurulu'nun 19/01/2019 tarihli ve 19/01/2019 tarihli 1 numaralı kararına göre, Anadolu Üniversitesi Yönetim Kurulu kararına göre Yönetmenler, yaz okulu ücreti alınmamaktadır. Yaz Kurs seçimi sonucunda açılmayan kurs miktarının iadesi iade edilmeyecek mi? Seçilen ders açılmazsa, ilgili dersin miktarı ve derslerin hiçbiri açılmazsa, toplam öğretim gideri iade edilir. Yaz okulu sınavları ne Vakit ve hangi illerde yapılacak?

Yaz okulu sınavları 5 Eylül 2020'de yapılacaktır. Yaz okulu sınavlarının Bütün illerde yapılması planlanmaktadır.


Bir yaz okulu başarı değerlendirmesi nasıl yapılır? Yaz okulu başarı değerlendirmesi tek bir sınavla yapılır ve bu sınavın başarı notuna katkısı% 100'dür.
Yaz okulunda yapılacak sınava kim giremez?

Güz veya Bahar döneminden bağımsız olarak, girdiği Nihayet sınavdaki kopya nedeniyle sınavı / sınavı geçersiz sayılan Öğrenci yaz okuluna kayıt yaptırabilir. Ancak, kopya etkinliği sırasında İmtihan dönemini izleyen ilk İmtihan yaz okulu sınavı olacağından sınava giremez.


Yaz okuluna kaydolmak Mecburi mu? 19659043]
Öğrencilerimiz yaz okulu ile ilgili sorular için nereye başvurabilirler? alabilirler.

Açıköğretim, Ekonomi ve İşletme Fakülteleri 2019-2020 Akademik Yılı Yaz Okulu Kayıt Duyurusu (16 Temmuz 2020)

Bu duyuru, Açıköğretim, Ekonomi ve İşletme Fakülteleri 2019-2020 Akademik Yılı kayıt işlemlerini kapsamaktadır. Yaz Okulu kaydı Kurs Seçimi ve Kayıt Ücretinin Ödenmesi ile yapılacaktır.
Kayıt Süreci 20 Temmuz 2020 Pazartesi günü başlayacak
28 Temmuz 2020 Salı 23:00.

Kurs seçimi olmadan Bankada ödeme bilgileri oluşturulamayacak ve öğrenciler mümkün olmayacak Yaz okuluna kayıt olmak.

Yaz okuluna kaydolacak öğrenciler en Çok beş ders seçebilirler.

Ders seçimi aof.anadolu.edu.tr adres Kayıt Otomasyon bağlantısı Yaz Okulu bağlantısı yapılacaktır. Öğrenciler ödeme yapmadıkları sürece dersleri seçebilirler. Ödeme yapıldıktan sonra kursu Tekrar seçmek mümkün değildir. Ders seçimi sürecini seçen öğrenciler, 2019-2020 Akademik Yılı Yaz Okulu Tahsil Ücretlerini yukarıda belirtilen tarihler arasında öderler; Kredi Kartı / Banka Kartı ile Tarım Bankası ATM (kartlı veya kartsız), Mobil Bankacılık veya İnternet Bankacılığı hizmetlerinden faydalanabilir. Ödeme, yaz okulu kayıt tarihinin Nihayet günü olan 28 Temmuz 2020 tarihine kadar 23: 59'a kadar İnternet, ATM ve Mobil Bankacılık'tan yapılacaktır. Ancak, yaz okulu kayıt tarihinin Nihayet gününün yetkilendirilmesi nedeniyle kredi kartı ile ödeme yapılamaz. Öğrenciler ödeme yaptıktan sonra aldıkları belgenin 2019-2020 Akademik Yılı Yaz Okulu Tahsil Ücreti ödemesine ait olup olmadığını Denetim etmelidir. 2019-2020 Akademik Yılı Yaz Okulu ders seçimine göre belirlenen kayıt ücretini ödemeyen ancak eski borçlarını ödeyen öğrenciler için yaz okulu kaydı yapılmayacaktır.

28 Temmuz 2020'den sonra hiçbir mazeret kabul edilmeyecek ve yaz okula kayıt yapılmayacaktır. Yaz okulu kayıt süresi kesinlikle uzatılmaz. Belirtilen tarihler arasında herhangi bir nedenle Yaz Okulu Tahsil Ücreti ödemeyen öğrenciler 2019-2020 Öğretim Yılı Yaz Okulu'na kayıt olma haklarını kaybedeceklerdir.

Öğrenci & # 39; Yaz okulunun kurulduğu öğretim yılının bahar döneminde durumu değişmez.

Parolanız yoksa veya yeni parolanızı unuttuysanız; 0850 200 46 10 numaralı AOSDESTEK İletişim ve Çözüm Danışma Masasını arayabilir veya adresinden www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinden en yakın telefon numarasını arayabilirsiniz. ] OEF ofislerine şahsen gidebilirsiniz.

Ders kitapları 2019-2020 akademik yılından itibaren öğrencilere dijital (PDF) biçimde sunulmaktadır. Öğrenciler, e-Kampüs ortamında sunulan ders kitabının Var sürümündeki (PDF) içerikten sorumludur.

Yaz Okulu ve Öğrenci Rehberleri www.anadolu.edu.tr/acikogretim Rehberler bağlantısından erişilebilir.

Yaz okulu ile ilgili resmi duyuru bu duyuru ile yapılır.