2020 Yılı ALES/1 Ne Vakit ve Saat Kaçta Yapılacak? Giriş Belgeleri Ne Vakit Yayınlanacak?

İlkbahar ve yaz başında yapılan birçok sınavda olduğu gibi, ALES Sınavı gecikmeli İmtihan karavanına katıldı. Sene içinde iki kez yapılan ALES / 1 ve ALES / 2 sınavlarının tarihleri ​​ileri alınır. İmtihan tarihlerinin değişmesiyle İmtihan Müracaat ve İmtihan Netice tarihleri ​​de değişti.

Akademik Kadro ve Lisansüstü Eğitim Giriş Sınavı (ALES) adaylarına 150 dakika süre tanınır. ALES Sınavına hazırlanan adaylar ÖSYM tarafından belirlenen yeni tarihlerde ter atacaklardır. 13-23 Mart 2020'de 2020 ALES / 1 başvurusu alındı. 16 Ağustos 2020'de 10.15'te gerçekleşecek ALES / 2'nin sonuçları 16 Eylül 2020'de açıklanacak.

2020 ALES 1-12 Ekim 2020 tarihleri ​​arasında 2 Adet Müracaat alınacaktır. 6 Aralık 2020 tarihinde yapılacak Ales / 2 sonuçları 7 Ocak 2021 tarihinde duyurulacaktır. İmtihan Giriş Belgeleri sınavdan bir hafta Evvel belirlenir. ALES'den başarılı olabilmek için adayların başvurulan lisansüstü program türünde en az 55 puan almaları ve lisans derecesi ile doktora veya sanatta yeterlik programına başvuracak adayların en az 80 puan.

İmtihan ücreti 130 TL. İmtihan için Nihayet Müracaat tarihi 4 Kasım 2020 olarak belirlenmiş ve geç Müracaat sahipleri tarafından ödenecek İmtihan ücreti 195 TL'dir. İmtihan sonuçları 5 Sene geçerlidir. Sınavda adaylara sayısal ve sözlü sınavlar yapılacaktır. Sayısal Test, adayların sayısal ve mantıksal Akıl yürütme (Akıl yürütme) becerilerini ölçmek için 50 sorudan oluşur; Sözlü Test, sözel Akıl yürütme (Akıl yürütme) becerilerini ölçmek için 50 sorudan oluşacaktır. Sorular belirli yükseköğretim programlarında kazanılan yeterlilikleri ve bilgileri ölçmeyi amaçlamayacak, ancak yükseköğretim kurumlarının mezunlarını farklı alanlardan cevaplayabileceklerdir. İmtihan Türkçe yapılacaktır.

Zenpara – Para, Finans, Ekonomi ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1687 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*