2019’da Emeklilere Yardım Parası Gündemde 344 TL

2019 Emekliye Aile Yardım Parası Ne Kadar
2019 Emekliye Aile Yardım Parası Ne Kadar

Memurlara verilen aile yardımının emeklilere de ödenmesi gündeme geliyor.

Hem memur sendikaları hem de Türkiye Emekliler Derneği, konuyu gündeme taşıdı. Talep hayata geçerse emekliler aylık 344 lira ek gelire kavuşabilecek.

Emekliler promosyon, ikramiye, ek ödeme gibi uygulamalarla aylıklarına ilave gelir ele geçirebilirken, bunlara bir yenisinin daha ilave etmesi gündemde. Hem memur sendikaları hem de Türkiye Emekliler Derneği, memurlara verilen aile yardımının emeklilere de ödenmesini istiyor.


AİLE YARDIMI KPDK’YA GELECEK

emekliye aile yardım parası ne zaman verilecek
emekliye aile yardım parası ne zaman verilecek

Türkiye Emekliler Derneği, “Kamu çalışanlarına ödenen aile yardımı, tüm emeklilere de aile yardımı desteği olarak getirilsin” çağrısı yaptı. Memur sendikaları da bu ay yapılacak Kamu Personeli Müracaat etme Heyeti (KPDK) toplantısında “Memurlara verilen aile yardımı emeklilikte de sürsün” demeye hazırlanıyor. Konu, KPDK’da karara bağlanmazsa, bu sene yapılacak toplu kontrat gündemine taşınacak.


EMEKLİLER 344 LİRA EK GELİRE KAVUŞACAK

2019 Emekliye Aile Yardım Parası Ne Kadar
2019 Emekliye Aile Yardım Parası Ne Kadar

Aile yardımı talebi hayata geçerse, emekliler aylık 344 liraya varan ek gelire kavuşacak. Memurlara her ay aile yardımı ödeniyor. Çalışmayan eş için ödenen meblağ aylık 278,69 lira. Çocuk yardımı tutarı da 0-6 yaş için 65,30, 6 yaş üstü için 32,65 lira. Hali hazırda eşi çalışmayan, 0-6 yaş arası 2 çocuğu olan bir memur aylık 409,29 lira aile yardımı alabiliyor.

Ödenen aile yardımı, zam dönemlerinde memur aylık katsayısındaki artışla beraber yükseliyor. Şayet emeklilere de aile yardımı hayata geçerse, eşi çalışmayan, 6 yaş üstü 2 çocuğu olan bir emekli, aylık 343,99 lira ek ödeme alabilecek. (Takvim)

Bakanlıktan yapılan açıklama emeklilerde aile yardım parası alması konusunda destek olacak.

Açıklanan 344 TL yardım parası hemen her emeklinin aile geçimini özellikle kriz ve enflasyon oranlarının yüksek olduğu bu dönemde en büyük destekçisi olacak.

2019 Emeklilere Aile Yardımı Parası ne Zaman Verilecek başlığı ile oluşturulan bu içerik birtakım alıntılar içermektedir.

Ayrıca Bakınız : VakıfBank Borç Kapatma Kredisi Nedir? Nasıl Alınır?


Ayrıca Bakınız : Hangi Para Birimi Daha Değerli


Ayrıca Bakınız : Yatırım Yapmadan İnternetten Para Kazanmanın 10 Yolu


Ayrıca Bakınız : Franchising Nedir? Ne Anlama Geliyor?


Ayrıca Bakınız : Google Reklamlarından Para Kazanmak Hayal mi?


Ayrıca Bakınız : Sanal Kredi Kartı Nedir, Nasıl Kullanılır?


Ayrıca Bakınız : Para Kazandıran Hobiler


Zenpara , sunmuş olduğu tüm emsalsiz yazı, yazı ve içerikler finans ve iktisat alanında bilgilendirme ve güvenilir kaynak oluşturma amacıyla kıymetli kullanıcılarına sunulmaktadır.

Sual, görüş, tavsiye ve yayınlanmasını istediğiniz yazı ve makaleleriniz için yorum bırakabilir yada info@zenpara.com adresi üstünden iletişime geçebilirsiniz.

logo zenpara
Zenpara.com / Iktisat ve Finans
Zenpara hakkında 1673 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*