2019 Yılı Diyanet Muhtemel İmtihan Tarihleri – DİB İmtihan Tarihleri (Temmuz)

Kamuajans.com – Ajansımız "2019 İçin 2019 Muhtemel İmtihan Programı" nı açıkladı. Açılacak sınavlarla ilgili konular (İmtihan Müracaat tarihleri, Müracaat formu, adaylarda aranacak şartlar ve sınavlarla ilgili Başka bilgiler), Başkanlığımızın internet sitesinde yayınlanacak ilanlarda ilan edilecektir.

Dini Başkanlık Başkanlığı İşler DİB 2019 Mümkün İmtihan tarihlerini açıkladı. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 2019 muhtemel İmtihan takvimindeki sınavların detayları:

Diyanet İşleri Başkanlığı, Dini Personelin Sene içinde gireceği veya gireceği İmtihan tarihlerini ve türlerini açıkladı. Hac sınavları bu sınavların önde gelen sınavlarından biri olsa da, en kapsamlı İmtihan MBST (Mesleki Bilgi Düzeyi Sınavı) sınavıdır.


2019 Hafıza Tespiti Sınavı, Yurtdışı Müteahhit Din Görevlisi Sınavı (Sözlü), İlçe Müftü Sınavı Organizasyonda Atanacak Görevliler ve Başka Görevliler İçin Sözlü İmtihan, Müfettiş Yardımcısı Sınavı, Müteahhit İmam-Hatip Kabul Sınavı, Mesleki Bilgi Düzeyi Tespit Sınavı, Diyanet İşleri Uzman Yardımcısı Rekabet Sınavı, Diyanet İşleri Yüksek Kurulu Yardımcısı Uzman Rekabet Sınavı Seçim Sınavı (İmtihan ve Sözlü / Görüşme), Uzmanlık Kursu Giriş Sınavı (Yazılı ve Sözlü / Uygulamalı) ve Başka sınavlar henüz belirlenmemiştir.

Hafıza Tespit Sınavı, Diyanet İşleri Uzmanı Y Ardışık İmtihan ve Danışmanlık / Devam / Koordinasyon Sınavı Ocak ayında yapılır. Din Görevlileri ve Başka Görevlilerin Sözlü Sınavı Şubat / Mart

'da yapılır. Giriş Sınavı, Vaiz Giriş Sınavı ve Görev Promosyonu Sınavı (Şube Müdürü, Dini Hizmetler Uzmanı, Eğitim Uzmanı, Önder) Şubat / Mart / Nisan aylarında yapılır. [19659006] Mesleki Bilgi Seviyesi Sınavı Nisan'da Yapıldı

Hac Örgütünde Tutulacak Sağlık Personeli Seçme Sınavı (Test ve Sözlü / Görüşme) Nisan / Mayıs aylarında yapıldı

Hususi Ders Giriş Sınavı (Yazılı) yurtdışında eğitim görevlisi için gönderilecek Ulusal Sınavlar, Uluslararası İlahiyat Programı (UIP) Seçim Sınavları Mayıs ayında yapılır. 19659006] Danışmanlık / Devam / Koordinasyon Sınavı, Hafıza Tespit Sınavı ve Müfettiş Yardımcısı Sınavı Eylül ayında yapıldı. Hatiplik, Başmüezzinlik)

Umre Örgütü'ne atanacak Din Görevlileri için Sözlü / Görüşme Sınavı Ekim / Kasım'da yapıldı. HE IS 2019 Yılı Mümkün İmtihan Programı


KamuAjans.com
– Hususi Haberler

Zenpara – Para, Finans, Ekonomi ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Download Nulled WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Download Premium WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
free online course