2016 seçimlerini bilen anket şirketi 3 Kasım tahminini açıkladı haberi

Bugünün Mühim haberleri konusunda 2016 seçimlerini bilen anket şirketi 3 Kasım tahminini açıkladı haberi başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

ABD’de yakın dönemin en kritik başkanlık seçimlerinin başlamasına saatler kala, gözler anketlere ve bu anketlerin güvenilirliğine çevrildi.

2016’da Bütün anket şirketleri dönemin Demokrat adayı Hillary Clinton’ın zaferine garanti gözüyle bakarken, Donald Trump’ın kazanacağını söyleyen ve tahmini tutan Trafalgar Grubu 2020 seçileri için yeni bir anket yayımladı.

Ankette, yapılan Genel anketlerin aksine Trump’ın özellikle kritik eyaletlerde önde olduğu vurgulanarak, seçimlerden zaferle çıkma şansının olduğu belirtildi.

Trafalgar anketine göre Trump Florida’da 2,7, Pennsylvania’da 0,8, Michigan’da 2,5, Şimal Carolina’da 2,1 ve Arizona’da 2,5 puan önünde görünüyor.

Öte yandan Trafalgar, Başka iki Mühim eyalet olan Wisconsin’de 1,3 puan ve Minnesota’da 3,2 puan olmak üzere Biden’ın, Trump’ın önünde göründüğünü belirtti.

Yapılan anketlerin ortalamasına bakıldığında Biden önde

ABD’de yapılan Bütün anketlerin ortalamasını alan analiz sitesi Real Clear Politics’de ulusal anketlerde Demokrat Joe Biden, Cumhuriyetçi Trump’ın 6,5 puan önünde görünüyor.

Kritik eyaletlere bakıldığında da Şimal Carolina haricindeki Bütün eyaletlerde Biden’ın üstünlüğü dikkati çekiyor. Şimal Carolina’da Trump’ın, rakibi Biden’ın 0,6 puan önünde olduğu belirtiliyor.

Biden, en kritik eyaletlerden Florida’da 1, Pennsylvania’da 4,2 puan önde görünüyor. Başka kritik eyaletlerden Michigan’da 5,1, Wisconsin’de 6,6, Arizona’da ise 1 puan üstünlüğü bulunuyor.

Salıncak eyaletlerin önemi

ABD Başkanlık seçimlerinde, seçmenler, Esas olarak destekledikleri partinin delegelerine Oy veriyor. “Delegeler Kurulu” adı verilen bu sistemde her eyalete farklı ağırlıklarla dağıtılmış toplam 538 delege belirleniyor. Bu sayının yarıdan 1 fazlasına yani 270 delegeye ulaşan aday, Reis olmaya hak kazanıyor.

Burada toplamda daha Çok Oy alan değil, daha Çok delegeye ulaşan kişinin Reis olması, eyaletler arasındaki dengenin gözetildiği Amerikan siyasal sisteminin dikkat çekici özelliklerinden biri olarak biliniyor.

Bu sistemde, ABD’de seçimin kaderini Cumhuriyetçi ile Demokratlar arasında gidip geldikleri için “salıncak” olarak adlandırılan eyaletler belirliyor.

Başkanlık için ulaşılması gereken toplam 270 delege sayısının 101’ini teşkil eden 6 salıncak eyalette 2020 seçimlerinde en Mühim iki eyalet olarak Pennsylvania ve Florida öne çıkıyor.


Zenpara Para ve Finans konusunda en büyük yardımcınız.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Borsa ve Pay senetleri Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 2280 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*