20 gün önce kurulan şirkete 900 bine yakın ihale

Mühim Ekonomi haberleri konusunda 20 gün Evvel kurulan şirkete 900 bine yakın ihale başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

AKP’li Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Sunay Lojistik Hijyen şirketi 17 Eylül’de 836 bin 250 TL’lik sözleşme imzaladı. Ticaret Sicil Gazetesi kayıtlarına göre söz konusu şirket 7 Ağustos’ta kurulmuş görünüyor.

AKP’li Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin, okullarda dağıtılacak temizlik malzemesi ihalesinde Doğal afetlerde kullanılan 21B Maddesi uygulandı, ihaleyi 20 gün Evvel kurulan şirkete aldı. Belediye, şirketle sözleşmeyi 836 bin 250 lira bedelle imzaladı. CHP’li Meclis üyesi Uğur Kalkan, “20 gün Evvel kurulan firmayı yetkililer nasıl keşfetti” diye sordu. 

Cumhuriyet’ten Hazal Ocak’ın haberine göre, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi 27 Ağustos’ta Doğal afet ve salgın hastalıklar gibi durumlarda kullanılan 21B maddesini dayanak yaparak, “Okullarda dağıtılacak temizlik malzemesi mal alımı işi” ihalesi açtı. İhaleyi 836 bin 250 TL bedelle Sunay Lojistik Hijyen şirketi kazandı. 10 gün sürecek iş için belediye ve şirket 17 Eylül’de sözleşme imzaladı. Ticaret Sicil Gazetesi kayıtlarına göre söz konusu şirket 7 Ağustos’ta kurulmuş görünüyor. 

İhale sürecini takip eden Gaziantep Şehitkamil Belediyesi’nin CHP’li Meclis üyesi Uğur Kalkan, “21 B maddesi AKP’li belediyelerin en sevdiği ihale yöntemlerinden bir tanesi. Covid – 19 öncesinde de Doğal afetler dışında bu maddeyi sık sık kullandılar. Sayıştay denetçileri bu durumları Vakit Vakit da raporlarına yazdılar. 20 gün Evvel kurulan firmayı yetkililer nasıl keşfetti Çok merak ediyorum. Hangi teknik ve mali verilerini baz aldılar onu da Çok merak ediyorum. Okullara yapılacak her türlü yardımı sonuna kadar destekliyoruz Ama bizim sorguladığımız şey; 20 gün Evvel kurulan bir firmanın ihale başarısı ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin bu firmayı nasıl keşfetti” dedi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi Yılmaz Kireç de, “Bir firmanın kurulduktan bu kadar kısa bir Vakit sonra böyle bir ihale almasını ben de garipsiyorum. Bu firma hangi verilere ve bu kadar kısa sürede hangi satışlarına bakılarak ihaleyi almıştır? Biz kimsenin ihale almasına veya iş yapmasına karşı değiliz. Sadece bir firmanın bu kadar kısa zamanda bu ihaleyi nasıl aldığını sorguluyoruz” diye konuştu.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Borsa ve Pay senetleri Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 2384 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*